Skip to main content


Planujesz remont? Sprawdź, ile kosztuje kontener na śmieci!

| Artykuł sponsorowany | Różne

Przepisowe składowanie i wywóz gruntu to ważna kwestia w obliczu prac remontowych, wyburzeniowych czy budowlanych. Niestety, specyfika tej grupy odpadów, szczególnie ich waga i gabaryty, sprawiają, że transport gruzu i jego utylizacja to spory kłopot. Co zrobić w takiej sytuacji? Potrzebny będzie kontener na śmieci, podstawiany i odbierany przez wyspecjalizowaną firmę. Ile kosztuje wywóz gruzu i co powinniśmy wiedzieć przed remontem? Zapraszamy do lektury!

Kontener na śmieci po remoncie – co warto wiedzieć?

Aktualna strategia gospodarowania odpadami ukierunkowana jest na jeden aspekt, czyli odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie surowców. Gruz, czyli odpady budowlane, na które składają się np. cegły, kamień czy zaprawy podlegają recyklingowi w tej samej mierze co papier czy plastik. I podobnie jak one wymaga specjalnego pojemnika, w tym przypadku kontenera na gruz.

W trakcie prowadzenia prac remontowych można zamówić dwa rodzaje kontenerów na śmieci: jeden, który będzie gromadził wyłącznie wyselekcjonowany gruz, oraz kontener na odpady zmieszane, który oprócz gruzu będzie zawierał także inne śmieci z rozbiórki, jak np. meble czy sprzęt elektroniczny. Koszt segregacji odpadów zmieszanych jest niestety spory, dlatego cena kontenera na śmieci segregowane jest wyraźnie niższa, niż tego na odpady zmieszane.

Zastanawiacie się, po co segregować gruz? Odpady tego typu są zbierane i mielone, a następnie ponownie wykorzystywane jako materiał w budownictwie i drogownictwie. Biorąc pod uwagę wielkość oraz masę gruzu po remoncie, jego recykling jest więcej niż uzasadniony.

dsc 045800 0

Fot. Wywóz gruzu z budowy. Kontener na gruz Kalisz Lad.pl

Ile kosztuje kontener na gruz?

Wiemy już, że w zależności od segregowania odpadów możemy zamówić dwa typy pojemników. Przeciętnie kontener na gruz ma pojemność 8 metrów sześciennych. Średnio za wywóz gruzu segregowanego zapłacimy od 250 do 400 zł. Cena kontenera na śmieci może różnić się w zależności od wielkości miasta, wielkości pojemnika, a także od dodatkowych usług – niektóre firmy oprócz transportu gruzu oferują także uzupełnienie pojemnika lub pomoc w usunięciu odpadów np. z garażu czy piwnicy.

Za kontener na śmieci zmieszane o tej samej wielkości zapłacimy już ponad 700 zł. Jak wspomniano, różnica w cenie wynika z kosztów segregacji gruzu i pozostałych odpadów wielkogabarytowych, drewna, stali itd. To, ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci zależy także od czasu jego podstawienia. Planując remont dobrze jest wziąć to pod uwagę – lepiej, aby czas od podstawienia do odbioru gruzu był możliwie najkrótszy. Szczególnie w przypadku osiedli wielorodzinnych, gdzie prywatny kontener na śmieci mylony bywa z komunalną wystawką…

Samodzielny wywóz gruzu – czy warto?

Jeśli chcemy pozbyć się opadów po remoncie na własną rękę, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Niestety poświęcony czas i koszty takiego przedsięwzięcia zwykle sprawiają, że jest ono zupełnie nieopłacalne. Jest jednak możliwe. Trzeba posiadać własny samochód z pojemnikiem na odpady do ich bezpiecznego transportu (np. samochód ciężarowy lub przyczepę z plandeką). Ograniczoną ilość gruzu można zdeponować w lokalnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), darmowo za okazaniem dowodu osobistego potwierdzającego przynależność do danego okręgu.

 

Czy zastanawiasz się, jak wyróżnić swoją firmę w oczach klientów? Jakie luksusowe prezenty firmowe mogą podkreślić Twoją dbałość o szczegóły i wyjątkowość oferty? Oto lista 10 ekskluzywnych upominków, które z pewnością zrobią wrażenie na Twoich klientach.
Kawa w Polsce coraz częściej staje się nie tylko sposobem na poranne pobudzenie, ale także swego rodzaju rytuałem. Podejście do kultury jej picia i parzenia różni się w zależności od kraju czy kontynentu. W Etiopii, gdzie rośnie sporo gatunków kaw, ceremonia parzenia potrafi trwać nawet kilka god...
Coraz więcej osób szuka praktycznych rozwiązań, które pozwolą na utrzymanie pięknego i eleganckiego wyglądu wnętrz bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na pielęgnację.
Event manager to jeden z zawodów przyszłości, na który obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie. Z usług organizatora imprez korzystają nie tylko wielkie korporacje, ale też instytucje publiczne i osoby prywatne. Coraz więcej Polaków pragnie mieć zjawiskowe urodziny, wesele czy niezapomnianą k...
Rośnie świadomość na temat odzieży oraz jej produkcji, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na założenie tzw. szafy kapsułowej. Mieści ona uniwersalne, klasyczne ubrania o stonowanych odcieniach i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Poznaj kilka popularnych na całym świecie, pres...
Koordynator ds. dostępności to nowy zawód, który wykształcił się na przestrzeni ostatnich lat. Co wchodzi w zakres obowiązków koordynatora dostępności? Jakie kwalifikacje musi posiadać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!
Okulary z filtrem światła niebieskiego stają się coraz popularniejsze i coraz częściej kupowane, ze względu na rosnącą świadomość na temat szkodliwości nadmiaru światła niebieskiego. Ten rodzaj światła emituje słońce, a także urządzenia elektroniczne – komputery, tablety, smartfony, telewizory i ...