fbpx

ECO edukacja

Ekologiczna rewolucja w domu, czyli jak ograniczyć zużycie plastiku

  • CE Communication

Rosnąca świadomość zanieczyszczenia środowiska powoduje, że coraz chętniej ograniczamy zużycie plastiku. Przedsiębiorcy zapewniają produkty biodegradowalne, restauracje rezygnują z tradycyjnych słomek, a miasta wprowadzają nowe ekologiczne regulacje. Konsumenci zmieniają swoje przyzwyczajenia, jednak wciąż wchodzą w posiadanie przedmiotów, które szybko przeobrażają się w odpady. Jak więc minimalizować ilość zbędnego plastiku we własnym domu? Czytaj więcej...

Wełna w cyklu "Po Wielkopolsce"

  • MP

welna edukacja

Rzeka Wełna jest bohaterem krótkiego filmiku tworzonego w ramach programu edukacyjnego  „Po Wielkopolsce”. To cykl przewodników filmowych opowiadających o ciekawych przyrodniczo miejscach w Wielkopolsce.

Czytaj więcej...

Jak dbać o siebie i o naturę?

  • nadesłane do redakcji

dab-luxmed

Czy Polacy dbają o środowisko?  A czy rozumieją to, że sami też są częścią natury? Jak można dbać o siebie i otaczającą nas przyrodę jednocześnie?

Czytaj więcej...

Ciąg dalszy problemu z elektrośmieciami (film)

  • newseria.pl

Ministerstwo Środowiska pracuje nad wprowadzeniem zmian do ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, które mają ograniczyć szarą strefę i zwiększyć kontrolę nad przepływem elektrośmieci. Branża producentów sprzętu RTV, AGD, IT i oświetleniowego proponuje resortowi środowiska własne rozwiązania tego problemu.

Czytaj więcej...