Święta, rocznice - eoborniki.pl

Symbolika palmy wielkanocnej

  • eoborniki.pl za wikipedia

symbolika palmy wielkanocnej

Niedziela Palmowa, czyli "Niedziela Męki Pańskiej", ale zwana też "Kwietną" lub "Wierzbną" to ruchome święto w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień. Może wypaść pomiędzy 15 marca a 18 kwietnia.

Do Siego Roku 2015!

  • MP

2015

Redakcja portalu Wirtualny Powiat eoborniki.pl składa wszystkim Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok. Życzymy Wam szampańskiej zabawy, bezpiecznego odpalania fajerwerków, udanego Nowego Roku i dużo zdrówka.

Zaduszki obornickich wodniaków

  • T.Rojna

znicz-aplaga

Dzień Wszystkich Świętych jest dniem wyjątkowym. Na te kilka chwil odwracamy się od natłoku codziennych spraw aby poświęcić je swoim bliskim, tym którzy odeszli, którym w ten sposób oddajemy cześć zapalając znicz na ich grobach, wspominając czas w którym byli razem z nami.

UWAGA, rozpoczęła się noc czarownic

  • eoborniki za pl.wikipedia.org

UWAGA, rozpoczęła się noc czarownic

Właśnie rozpoczęła się Noc Walpurgi. W wierzeniach ludów Germańskich to noc zmarłych i złych duchów. W naszej części europy tą noc kojarzono z sabatem czarownic odbywającym się na górze Brocken w noc z 30 kwietnia na 1 maja. Świętu temu przewodziła bogini śmierci Hel.