fbpx

e Leśnik

Z lasu wzięte… windą do "lasu"

  • Natasza Dopierała – Rosik Nadleśnictwo Oborniki

Gdy Jasiek Mela, nastolatek po wypadku, bez ręki i bez nogi, w jednym roku zdobył wraz z Markiem Kamińskim oba bieguny ziemi udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Następnie wziął udział w „Tańcu z gwiazdami”. Po nim tańczyły w programie Iwona Cichosz, Miss Świata Głuchych, a także Joanna Mazur, niewidoma lekkoatletka. Co wyróżnia ich aktywność? Rywalizują ze zdrowymi. I bynajmniej nie w paraolimpiadach. Czytaj więcej...

Z lasu wzięte… weź oddech

  • Justyna Bayat, Nadleśnictwo Oborniki

Na pewno czasem macie ochotę się wyłączyć, przenieść do jakiegoś miejsca, w którym można się zrelaksować, odprężyć i poprawić samopoczucie. Myśląc o takim miejscu, oczami wyobraźni widzę plażę, palmy, słońce i błękit morza… Ale czemu myślami wybiegam tak daleko skoro za oknem mam las? Tak, las to miejsce, które bardzo dobrze wpływa zarówno na zdrowie naszego ciała jak i ducha.

Czytaj więcej...

Z lasu wzięte - najlepszy klimat do nauki

  • Justyna Bayat (Nadleśnictwo Oborniki)

Nadszedł jesienny październik. Dla każdego ten czas oznacza coś innego. Studenci powracają na uczelnię naładowani wakacyjną energią. Chętnie spotkają się znowu ze znajomymi a pewnie z mniejszym zapałem będą wdrażać się w rytm nauki, zwłaszcza kolejne zaliczenia i egzaminy…

Czytaj więcej...

Święto Drzewa

  • MP
fot. R. Tomczak

Nie sposób wymienić funkcji, które pełnią drzewa i las. Las, drzewa, drewno – te trzy słowa zamykają cały cykl życia. Zdaje się, żę wpółcześnie tylko ludzie bezpośrenio związani z przyrodą rozumieja sens przemijania.

Czytaj więcej...

Z lasu wzięte…. zdrowy klimat

  • Natasza Dopierała – Rosik Nadleśnictwo Oborniki

Co jakiś czas różne media donoszą, że Las Palmas w Hiszpanii to jedno z miast, w którym panuje najlepszy klimat na świecie. Najlepszy nie oznacza w tym wypadku ani najcieplejszy, ani najbardziej słoneczny.

Czytaj więcej...

Z lasu wzięte - klimat w lesie

  • Natasza Dopierała – Rosik, Nadleśnictwo Oborniki

 

Wszyscy jesteśmy związani z lasem, choć nie wszyscy dostrzegamy jego ogromny wpływ na nasze życie. Jednak dla wielu lasem zaczyna się każdy dzień bo tam pracują i realizują życiową pasję.

Czytaj więcej...