fbpx

Technologia eoborniki.pl

Świat potrzebuje baterii. Trzeba jednak korzystać z nich odpowiedzialnie

  • Mateusz Patoła -Amest
foto: Pixabay

18 lutego obchodzony był Dzień Baterii. To urządzenia, które towarzyszą nam w wielu sferach życia. Bez ich istnienia trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie i rozwój chociażby przemysłu motoryzacyjnego. Warto jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejsze ogniwa oprócz przynoszenia niewątpliwych korzyści, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla środowiska. Dlatego tak ważne jest ich racjonalne wykorzystywanie.

Czytaj więcej...

Jak dbać o telefon komórkowy? - kilka prostych trików

  • nadesłane do eobornik (ea)

Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie.  

Czytaj więcej...

Piła taśmowa Bomar EasyCut 275.230 DG - dlaczego warto kupić?

  • Artykuł sponsorowany

Bomar EasyCut 275.230 DG to ręczna przecinarka taśmowa o wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniu. Model ten wykorzystać można we wszystkich realizacjach, które wymagają zachowania wysokiej wydajności oraz długiego okresu użytkowania maszyny. W przypadku tej przecinarki opuszczanie ramienia odbywa się grawitacyjnie poprzez ciężar własny. Prędkość opuszczania reguluje hydrauliczny silnik, a podnoszenia ramienia również następuje ręcznie. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego modelu?

Czytaj więcej...

W jakich branżach niezbędne są wózki widłowe?

  • Artykuł sponsorowany

Wózki widłowe to niezastąpieni pomocnicy w transporcie wszelkiego rodzaju towarów. Dzięki ogromnym możliwościom (szczególnie w stosunku do swoich rozmiarów) i niezwykłej uniwersalności, można je znaleźć w najróżniejszych branżach, gdzie działają czasem sporadycznie, a czasem jako główne narzędzie pracy. Mnogość rozmiarów, napędów i specjalizacji pozwala dostosować je dokładnie do potrzeb przedsiębiorstwa i osiągnąć optymalną wydajność. Jakie branże nie mogą się bez nich obejść?

Czytaj więcej...

Frezowanie frezami piłkowymi NFTe

  • Artykuł sponsorowany

Frezowanie frezami piłkowymi to taki rodzaj obróbki skrawaniem w którym ruch obrotowy zawsze wykonuje narzędzie, a ruch posuwisty przez narzędzie lub przedmiot obrabiany. Jest to proces, który obok toczenia jest najpopularniejszą formą obróbki skrawaniem.

Czytaj więcej...

Wybór partnera do budowy elektrowni jądrowej nastąpi w ciągu roku (wywiad)

  • newseria.pl

Pomorze Gdańskie, Bełchatów i Pątnów to preferowane lokalizacje na budowę elektrowni jądrowej. – Te miejsca są już dobrze przygotowane, mamy zebrane dane do raportów środowiskowych, lokalizacyjnych, co zabiera dużo czasu – mówi Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, ale podkreśla, że w programie polskiej energetyki jądrowej wskazanych jest kilkanaście kolejnych miejsc, a decyzja jeszcze nie zapadła. Kwestią otwartą jest także wybór technologii oraz struktury finansowania. To będzie zależeć od wyboru partnera, który zainwestuje w to przedsięwzięcie. Decyzję w tej sprawie rząd ma podjąć w ciągu kilkunastu miesięcy. Czytaj więcej...