Skip to main content
Wrz 28, 2023

Przekazali komputery czwartoklasistom

300 komputerów trafi do czwartoklasistów z Gminy Oborniki. Przekazanie pierwszych egzemplarzy dokonali Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Cze 13, 2022

Świetny wynik Agnieszki Chwalisz

Agnieszka Chwalisz z obornickiego Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach zdobyla 9 miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Sie 16, 2021

Perseidy będą widoczne na niebie niemal do końca sierpnia (wywiad)

Co prawda noc spadających gwiazd przypadała w ubiegłym tygodniu, ale nie oznacza to, że szansa ich zaobserwowania przepadła. Perseidy będą widoczne na niebie jeszcze do 24 sierpnia. Udana obserwacja wymaga jednak dobrej pogody i bezchmurnego nieba – a najlepiej wycieczki za miasto, w miejsce pozbawione źródeł sztucznego światła, takich jak samochody czy latarnie.

Lut 13, 2021

Pierwsze kroki, aby zostać elektrykiem. Co trzeba wiedzieć?

Przyszły elektryk ma kilka dróg, które prowadzą do wykonywania tego zawodu. Nigdy nie jest za późno, by się przebranżowić, poszerzyć zakres oferowanych usług bądź też zabezpieczyć drugą profesją na chudsze czasy. Jak zostać elektrykiem?

Gru 1, 2014

Tydzień Języków Obcych w LO Rogoźno (foto)

W dniach 20.10. – 24.10. 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Przemysława II obchodzony był Tydzień Języków Obcych, w ramach którego nauczyciele języków obcych przeprowadzili konkursy z języka angielskiego i niemieckiego. Ich celem było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów, a także poszerzenie zainteresowań i wiadomości z zakresu  kultury, historii, geografii czy literatury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.