Ogród moje królestwo

Jak zbudować wędzarnie ogrodową?

  • Artykuł sponsorowany

Każdy, kto choć raz jadł mięso z domowej wędzarni, będzie chciał posiadać coś takiego u siebie w ogrodzie. Jakość i przede wszystkim smak tak przygotowanego mięsa jest nieporównywalnie lepszy niż tego kupowanego w sklepie. Dlatego też nawet pomimo stosunkowo dużych kosztów budowy i skomplikowanego procesu wyboru konkretnego modelu, warto zainteresować się tym właśnie zagadnieniem.

Cebula – jak uprawiać, jakie nawozy stosować

  • tekst sponsorowany

Cebula – mogłoby się wydawać że takie popularne, zwyczajne nawet warzywo, ale jej uprawa w przydomowym ogródku może już na początku nastręczać trudności. Cebula ma swoje potrzeby. Potrzebuje naświetlonego miejsca, próchnicznej i niezbyt wilgotnej gleby, a na jej sadzenie powinniśmy zarezerwować sobie czas w okolicach połowy kwietnia – wtedy zwiększamy szanse, że z naszego siewu coś będzie.

Sposoby nawadniania

  • Artykuł sponsorowany

Trawnik jest wizytówką każdego ogrodu. Niezbędna jest więc systematyczna dbałość o jego wygląd. Jednym z elementów składowych procesu pielęgnacji ogrodu jest podlewanie go. Trzeba pamiętać o nim zwłaszcza latem, kiedy często panuje susza, są wysokie temperatury, a opadów deszczu jest niewiele. Sprawdź więc jakie są najczęściej wykorzystywane sposoby dodatkowego nawadniania ogrodu!

Cebulki kwiatowe – kiedy i jak je sadzić jesienią?

  • tekst sponsorowany

Jednym z uroków wiosny są pojawiające się kwiaty cebulowe. Warto wybrać cebulki swoich ulubionych gatunków i zasadzić je, by cieszyć się nimi na wiosnę. Gdzie je umieszczać? Czy zabezpieczyć cebulki kwiatowe na zimę? Jak zadbać o nie wiosną? To wszystko trzeba wiedzieć, by ze swojej pracy mieć dobre efekty.