ECO newsy

Jak segregować śmieci?

  • tekst sponsorowany

Temat segregowania śmieci w polskim społeczeństwie wzbudza wiele wątpliwości i dyskusji. Choć na początku, po wprowadzeniu nowych przepisów, odczuwać można było duży opór przed tym procesem to obecnie sytuacja ulega stopniowej poprawie. Okazuje się, że aby móc prawidłowo segregować odpady wystarczy podstawowa wiedza i akcesoria takie jak worki i pojemniki na śmieci.

Opakowania jednorazowe: co tak naprawdę znaczy słowo EKOLOGICZNE?

  • tekst sponsorowany

Z ciekawością obserwujemy debatę publiczną na temat plastiku w środowisku naturalnym. Nie da się ukryć, że opakowania jednorazowe to w dużej mierze produkty właśnie wykonane z tworzywa sztucznego. W mediach społecznościowych widać, jak radykalne poglądy na kwestie naczyń jednorazowych ma społeczeństwo. Jednak w praktyce średnio około połowy produktów na rynku jest pakowana właśnie w opakowania plastikowe. Czy wszystkie one są nieekologiczne i z samej swojej definicji – szkodliwe?

Brak śniegu może doprowadzić do suszy wiosną.

  • newseria

Od co najmniej siedmiu lat zimą występują znikome opady śniegu, co pogłębia problem suszy. Obecna zima jest trzecią z rzędu, w której śniegu nie ma prawie w ogóle, a prognozy synoptyków pokazują, że nie należy się go spodziewać również w najbliższych tygodniach.

Kto powinien być zarejestrowany w BDO?

  • newseria

Rejestr BDO gromadzi dane o podmiotach gospodarujących odpadami oraz wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach. Wszystkie takie przedsiębiorstwa – pod rygorem wysokich kar – muszą pamiętać o obowiązkowym wpisie do systemu, bo z początkiem 2020 roku zostanie on rozbudowany o dwa nowe moduły.

Przesilenie zimowe

  • MP

Przyroda zaskakuje nas każdego dnia, jednak pewne procesy są stałe. Dzisiaj ma miejsce tzw. przesilenie zimowe, czyli moment, w którym oś obrotu Ziemi jest maksymalnie odchylona od Słońca.