ECO newsy

Nie rób dymu - jak ekologicznie palić drewnem?

  • newseria

kominek

 

Emisja pyłów i szkodliwych gazów przybiera na sile wraz z początkiem sezonu grzewczego. 40 proc. Polaków przyznaje, że nie wie, na czym polega zjawisko niskiej emisji, a 20 proc. z nich uważa, że palenie śmieci to wyraz oszczędności i proekologicznego zachowania – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Nie rób dymu”. Paliwem niskoemisyjnym może być drewno, ale pod warunkiem odpowiedniego przechowywania i rozpalania.

Nowe gatunki: kiepówka, butlodzioby i inne …

  • MP

welna 4

 

Pozostałość po sobotniej imprezce nad Wełną. Zapewne fajnie się imprezowało w przepięknym otoczeniu przyrody, szkoda, ze imprezowicze nie potrafili zachować się na poziomie i zostawili po sobie taki bałagan. Czy jest jakaś szansa aby jakoś ucywilizować  takich śmieciarzy?

Polskie powietrze powoli nas "zabija" (film)

  • newseria

Między 40 a 120 mld zł traci rocznie polska gospodarka z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłem i benzopirenem. To m.in. kwoty wydane na hospitalizację, utracone dni pracy czy straty przedsiębiorstw. Pod względem zawartości szkodliwych związków chemicznych jakość powietrza w Polsce jest najgorsza w Unii Europejskiej.

Puszczyk w kominie

  • MP

puszczyk1m

W piątek 6.11. doszło do nietypowej interwencji Straży Pożarnej w jednej z posesji w Rożnowie. Mieszkańcy potrzebowali pomocy, w ich kominie znajdował się  spory PTAK.