fbpx

ECO newsy

Obowiązkowy spis źródeł ciepła

  • MP

Od 1 lipca właściciele domów jednorodzinnych i zarządcy budynków mieszkalnych są zobowiązani do zgłoszenia informacji o źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Czytaj więcej...

Recykling odpadów – w trosce o środowisko naturalne

  • Artykuł sponsorowany

Przetwarzanie surowców wtórnych jest jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony zasobów naturalnych. Coraz więcej firm prywatnych i zakładów przemysłowych zaczyna na poważnie interesować się tym tematem. Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie wielu surowców, co znacznie wpływa na zmniejszenie ilości odpadów na składowiskach. Wszystko to odbywa się zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Zmiany w programie "Czyste powietrze"

  • MP

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wprowadza kolejne zmiany w programie „Czyste Powietrze” mające na celu jeszcze mocniej wymuszać odchodzenie od spalania w gospodarstwach domowych węgla.

Czytaj więcej...

PKP Intercity informuje pasażerów o śladzie węglowym

  • Źródło informacji: PKP IC

Od 2 czerwca 2021 r. osoby, które na stronie intercity.pl będą sprawdzać połączenia przewoźnika dowiedzą się, jaki ślad węglowy pozostawi ich podróż pociągiem i o ile korzystniejsza dla środowiska będzie pod tym względem w porównaniu z innymi środkami transportu.

Czytaj więcej...

Metropolitalny plan adaptacji do zmian klimatu

  • Adam Górczewski Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Powstanie „Plan adaptacji do zmian klimatu dla Metropolii Poznań”. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i stowarzyszenie Metropolia Poznań podpisały porozumienie o współpracy badawczej oraz umowę o realizacji badań naukowych związanych z tym dokumentem. Na Plan adaptacji wpływ będą mieli mieszkańcy Metropolii. Działania wspiera realizowany przez UAM międzynarodowy projekt TeRRIFICA.

Czytaj więcej...