fbpx

Rodzina - eoborniki.pl

Wyprawka dla noworodka – o czym należy pamiętać podczas pielęgnacji maluszka?

  • Dynamite

Narodziny dziecka to niesamowite wydarzenie, które niesie ze sobą mnóstwo radości. Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że jest to także początek trudnej szkoły życia, którą należy właściwie zaplanować. Co więcej, należy przygotować się na szereg obowiązków, takich jak np. skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla niemowlaka. Jak zapewnić prawidłową pielęgnację i kąpiel noworodka? Jakie kosmetyki dla noworodka są konieczne?

Czytaj więcej...

Kupujesz Tablet na Dzień Dziecka?

  • Artykuł sponsorowany

Dzień Dziecka coraz bliżej. W tym roku nabierze on szczególnego wymiaru. Po prawie dwóch miesiącach izolacji w domu, dzieci niejako spodziewają się czegoś wyjątkowego na swoje „drugie” urodziny. Rodzice stają przed szerokim wachlarzem opcji, które będą w stanie sprawić radość ich pociechom. Ważnym jest by dobrać jednak prezent z głową, który będzie służył przez dłuższy czas, przykuje do siebie dziecko, a nie po 5 minutach będzie zbierał kurz, zapomniany gdzieś z tyłu półki.

Czytaj więcej...

Jak dobrze wybrać wózek dla noworodka?

  • Artykuł sponsorowany

Kupno pierwszego wózka dla noworodka może stanowić nie lada wyzwanie. Na rynku pełno jest różnorakich modeli, a producenci zachęcają młodych rodziców licznymi funkcjami, nowoczesnym designem oraz przystępnymi cenami. W jaki sposób dokonać wyboru, by mieć pewność, że kupiony wózek spełni nasze oczekiwania?

Czytaj więcej...

Nieprawidłowa opieka okołoporodowa i odszkodowanie za wyrządzone szkody. Wiemy, gdzie szukać pomocy!

  • nadesłane do eobornik

Chociaż współczesna medycyna w Polsce jest na tyle zaawansowana, aby z powodzeniem minimalizować ryzyko powikłań okołoporodowych, wciąż mówimy o dużej umieralności matek oraz dzieci. W porównaniu do sąsiadujących z nami państw, takich jak Czechy lub Niemcy, prawdopodobieństwo śmierci przy porodzie jest niemal dziesięciokrotnie wyższe. Wielu tragicznym w skutkach sytuacjom można by zapobiec, sprawując nad pacjentami odpowiednią opiekę perinatalną. Jak postępować w przypadku, gdy w wyniku nieprzestrzegania standardów ucierpi matka lub dziecko?

Czytaj więcej...