fbpx

Rodzina - eoborniki.pl

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego (film)

  • newseria.pl

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych. Czytaj więcej...

Spacerówki przekładane – kto powinien je wybrać?

  • Artykuł sponsorowany

Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać i wyrośnie już z gondoli, oznacza to, że przyszedł czas na zakup wózka spacerowego. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka, które ukończyło 6. miesiąc życia. Wybierając ją, należy pamiętać, że będzie służyć dłużej niż wózek głęboki, bo do 3. lub nawet 4. roku życia, w zależności od jej maksymalnego udźwigu. Wobec tego dobrze jest zdecydować się na model, charakteryzujący się wysoką jakością, starannym wykonaniem oraz funkcjonalnością. To wszystko zapewni spacerówka przekładana, tak zwany wózek dwukierunkowy.

Czytaj więcej...

Kupujesz Tablet na Dzień Dziecka?

  • Artykuł sponsorowany

Dzień Dziecka coraz bliżej. W tym roku nabierze on szczególnego wymiaru. Po prawie dwóch miesiącach izolacji w domu, dzieci niejako spodziewają się czegoś wyjątkowego na swoje „drugie” urodziny. Rodzice stają przed szerokim wachlarzem opcji, które będą w stanie sprawić radość ich pociechom. Ważnym jest by dobrać jednak prezent z głową, który będzie służył przez dłuższy czas, przykuje do siebie dziecko, a nie po 5 minutach będzie zbierał kurz, zapomniany gdzieś z tyłu półki.

Czytaj więcej...

Jak dobrze wybrać wózek dla noworodka?

  • Artykuł sponsorowany

Kupno pierwszego wózka dla noworodka może stanowić nie lada wyzwanie. Na rynku pełno jest różnorakich modeli, a producenci zachęcają młodych rodziców licznymi funkcjami, nowoczesnym designem oraz przystępnymi cenami. W jaki sposób dokonać wyboru, by mieć pewność, że kupiony wózek spełni nasze oczekiwania?

Czytaj więcej...

Nieprawidłowa opieka okołoporodowa i odszkodowanie za wyrządzone szkody. Wiemy, gdzie szukać pomocy!

  • nadesłane do eobornik

Chociaż współczesna medycyna w Polsce jest na tyle zaawansowana, aby z powodzeniem minimalizować ryzyko powikłań okołoporodowych, wciąż mówimy o dużej umieralności matek oraz dzieci. W porównaniu do sąsiadujących z nami państw, takich jak Czechy lub Niemcy, prawdopodobieństwo śmierci przy porodzie jest niemal dziesięciokrotnie wyższe. Wielu tragicznym w skutkach sytuacjom można by zapobiec, sprawując nad pacjentami odpowiednią opiekę perinatalną. Jak postępować w przypadku, gdy w wyniku nieprzestrzegania standardów ucierpi matka lub dziecko?

Czytaj więcej...