Rodzina - eoborniki.pl

Jak zostać rodzicem zastępczym w stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce?

  • tekst zewnętrzny

Na świecie jest bardzo dużo dzieci porzuconych, które niestety nie mają tyle szczęścia i nie mają rodziców oraz rodzinnego domy. Są to dzieci opuszczone czy też osierocone. Wiele dzieci trafia do Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie to wciąż szuka opieki dla maluszków. Szuka osób, które są w stanie dzieciaczkom zapewnić rodzinne ciepło jak i także poczucie bezpieczeństwa. Chcą, aby ktoś tym wszystkim dzieciom dał szans na szczęśliwe i wesołe dzieciństwo.

Obawiasz się rodzinnych odwiedzin z maluszkiem? Niepotrzebnie!

  • nadesłane do eoborniki.pl (EA)

Zbliża się czas, kiedy to rodzinne wizyty zyskują na intensywności. To zwłaszcza podczas Świąt Bożego Narodzenia gościmy rodzinkę w naszych domach lub sami wybieramy się z wizytą do bliskich. Dla rodziny z małym dzieckiem taka sytuacja to nie lada wyzwanie. Nawet krótka, popołudniowa wizyta może okazać się prawdziwą wyprawą, chociażby ze względu na ilość rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać. Do tego dochodzi dłuższa podróż samochodem, podczas której dziecko się nudzi. Wszystkim rodzicom podpowiadamy, w co się wyposażyć i jak zorganizować takie odwiedziny, by maluszek i jego rodzinka byli zadowoleni.

Jak przewijać niemowlę?

  • nadesłane do eoborniki.pl

dziecko dziecko (1)

Przewijanie dziecka to temat, który czasami może budzić sporo emocji. Niektóre rady najbliższych mogą też wydawać się wam dość rozbieżne. Świeżo upieczeni rodzice mają zazwyczaj wiele pytań dotyczących opieki nad maleńką istotką, która pojawiła się w ich życiu.