Skip to main content

Jak znaleźć wykonawcę zlecenia na transport? Zadaj te 5 pytań!

| Artykuł sponsorowany | Moto

Wybór firmy transportowej to niemałe wyzwanie. Znalezienie takiego zaufanego partnera w biznesie zapewni terminowe dostawy i dalsze planowanie prac. Jak w gąszczu ofert odnaleźć solidnego wykonawcę zlecenia na transport, który bezpiecznie dowiezie towary we wskazane miejsce?

Doświadczenie w transporcie czy w autopromocji - co jest ważniejsze?

W obecnych czasach dość łatwo stworzyć wizerunek eksperta - reklamy tradycyjne i elektroniczne, reklamy w Google - to wszystko utrwala wizerunek firmy i pozwala zdobyć zlecenia na transport. Czy aby na pewno w parze z umiejętnościami w promowaniu firmy idzie także tak pożądane doświadczenie? 

Zweryfikowanie tej kwestii powinno stanowić punkt wyjściowy poszukiwań i prześwietlania potencjalnego partnera w zakresie transportu. Jawne dzielenie się tą informacją zarówno na stronie internetowej jak i podczas rozmów to jednoznaczna wskazówka, która pozwala sądzić, że w ramach wypracowanych lat na rynku pracownikom firmy udało się przejść z sukcesem przez wiele problematycznych sytuacji. 

Umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach to najlepszy sposób na zrewidowanie firmy na rynku i ugruntowanie jej pozycji jako lidera w branży.

Jaka flota pomoże zdobyć zlecenia na transport?

Oferta firmy transportowej powinna odpowiadać na zróżnicowane potrzeby - zarówno w kontekście kursów krajowych, jak i międzynarodowych. Obecnie w zasadzie standardem jest posiadanie pojazdów o ładowności od 1,2 do 24 ton.

Taka dywersyfikacja pozwala dotrzeć z ofertą do firm o zróżnicowanych potrzebach. Wspomniana otwartość pozwala na stałą gotowość do pracy oraz możliwość podjęcia intratnych zleceń na transport, jak i tych z perspektywami na dalszy rozwój i rozszerzenie usług. 

Takie zróżnicowanie aut to także zabezpieczenie dla samej firmy w kontekście zapewnienia sobie ciągłości zleceń. Dlaczego? Otóż można wtedy z łatwością zaobserwować zmieniające się trendy i zapotrzebowanie klientów. To z kolei umożliwia dostosowanie oferty i floty do bieżących oczekiwań grupy docelowej.

Co w przypadku pilnego, nieplanowanego wcześniej zamówienia?

Doświadczona firma spedycyjna jest także w stanie bazować nie tylko na swoich autach, ale i tych dostarczonych od zaprzyjaźnionych podwykonawców. Dzięki temu zawsze będzie w stanie sprostać nagłym oczekiwaniom klienta w przypadku nadprogramowego zlecenia na transport.

Ważne jest przy tym, aby nie byli to przypadkowi kooperanci. Jeżeli taka firma spedycyjna prowadzi swój wewnętrzny system oceny przewoźników na bazie posiadanych licencji, ubezpieczenia czy dotychczasowej terminowości - wówczas klient końcowy nie odczuje, że doszło do jakiejkolwiek modyfikacji. Wszelkie opóźnienia w transporcie mogłyby nadszarpnąć dobre imię firmy i budowaną dotychczas renomę.

Czy są jakieś ograniczenia w zakresie zlecenia na transport towarów?

Równie ważne jest poznanie ewentualnych ograniczeń w zakresie przewożonych towarów. Najczęściej przewożone towary obejmują:

  • palety,
  • rzeczy,
  • sprzęty,
  • elementy konstrukcyjne.

Może to być także szereg innych ładunków - jeżeli nie zostały wymienione w ramach powyższego zestawienia, warto to jeszcze doprecyzować przy okazji wstępnych rozmów.

Komunikacja i informacja zwrotna o statusie zlecenia transportowego

Postępująca digitalizacja spowodowała zmiany w wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest stały dostęp do informacji. Nie pozostało to bez znaczenia także w codziennym funkcjonowaniu firm. Obecnie nacisk kładzie się także na zdolność do szybkiego reagowania. 

W trosce o zapewnienie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa spedycyjne dbają także o sprostanie wymogom klienta w zakresie płynnego kontaktu. Udzielenie szybkiej informacji zwrotnej o bieżącym statusie zlecenia staje się niejako niepisaną normą. 

Zdolność do sprawnego reagowania wyraża się nie tylko w gotowości do odbierania telefonów, ale i odpowiadania klientom zgodnie z zastosowaną przez nich formą kontaktu.

Proaktywne doradztwo

Obecnie powoli odbiega się od nomenklatury B2B czy B2C na rzecz H2H - w końcu po drugiej stronie i tak zawsze stoi człowiek. Dlatego prawdziwie istotnym wyróżnikiem może być obdarzenie klienta fachowym doradztwem na każdym etapie projektu i traktowanie go jak długofalowego partnera. 

Dzielenie się nowinkami w zakresie rozbudowy floty czy zmieniających się przepisów transportowych nic nie kosztuje, a może mieć o wiele bardziej dalekosiężne skutki. Mowa choćby o zbudowaniu lojalności i przywiązania.

Wybór solidnej firmy w zakresie transportu to spore wyzwanie. Powierzenie nowego zlecenia na transport nieznanemu wcześniej partnerowi zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Powyższe wytyczne powinny stanowić drogowskaz pozwalający na wybór odpowiedniego przedsiębiorstwa.

Jeśli jesteś przewoźnikiem i interesują Cię stałe zlecenia transportowe, to sprawdź ten adres: https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/. Szukamy doświadczonych przewoźników, dla których mamy ofertę regularnych zleceń transportowych.

 

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.