Przejdź do głównej treści

Wicherki niczym tornado (foto)

| Łukasz | Na sportowo

Wicherki niczym tornado

KS Auto Wicherek Oborniki po raz 8 schodził z parkietu w roli zwycięzcy. Podczas niedzielnego meczu w ramach rozgrywek II ligi futsalu oborniczanie rozgromili TS Celulozę Kostrzyn 7:1(2:0).

Powrót Ostrowskiego

Kibice Wicherków żalowali, ze w meczu przeciwko Pogoni nie mógł zagrać Mateusz Ostrowski. Popularny Ostry nie został jednak zgłoszony do pierwsej fazy Pucharu Polski i tym samym także nie mógł wystąpić w meczu przciwko szczecinianom. O tym, że jest ważnym ogniwem zespołu przekonaliśmy się w niedzielnym spotkaniu ligowym przeciwko Celulozie. To właśnie Ostrowski na początku 2 minuty otworzył wynik spotkania. Asystował mu Tomasz Wicberger.

Kolejne minuty upływały przy staraniach gospodarzy o podwyższenie wyniku. Swoje szanse mieli m.in. Marcin Antczak, jak i Mikołaj Siwecki. Dopięli swego dopiero w 9 minucie, gdy kolejne trafienie do swego dorobku dorzucił w tym sezonie Tomasz Wicberger. 

Kontuzja Łeszyka

W 13 minucie doszło do groźnej sytuacji. W ferworze walki na parkiet upadł Bartosz Łeszyk. Trener Wicherków został dodatkowo nadepnięty na rękę przez rywala. Niestety okazało się, że Łeszyk doznał skręcenia stawu łokciowego i jeszcze tego samego dnia musiał przejść operację. 

Celuloza agresywnie, ale bramki strzela Auto Wicherek

Druga odsłona rozpoczęła się od pressingu zespołu Celulozy. Gospodarze mieli problem z oddawaniem strzałów na bramkę gości. Na szczęście nie dawał się zaskoczyć broniący w niedzielę bramki oborniczan Bartosz Andrys. W 24 minucie strzał omal z połowy boiska oddał Marcin Antczak. Zasłonięty bramkarz Celulozy spóźnił się z interwencją i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

Chwilę później było 4:0. Rzuto wolny wykonywał Marek Majchrzak. Piłka po jego strzale odbiła się od przeciwnika, ale dobitka była już skuteczna. Gospodarze mogli odetchnąć z ulgą. 

Aż 2 samobóje

Bartosz Andrys nie miał wiele pracy. Radzil sobie skutecznie ze strzałami rywali. Zaskoczył go dopiero w 27 minucie Marek Majchrzak. Piłka odbiła się od nogi "Komara" i wpadła do siatki. 

Kibice zobaczyli tego dnia jednak jeszcze jednego samobójczego gola. Tym razem rywale zapisali sobie go po swojej stronie. Jeden z zawodników gości chciał podać głową do bramkarza. Ten drugi jednak opuścił swój posterunek i minął się z piłką. W ten sposób ustalony został wynik spotkania i gospodarze wygrali 7:1.

"Nie dać się wciągnąć dziczy"

Rozgrywający dobre spotkanie Ostrowski zapisał się w statystykach jeszcze raz w 29 minucie. Wówczas podwyższył rezultat na 5:1. W międzyczasie przekazywał wraz z Mikołajem Siweckim uwagi kolegom. Grający coraz częściej na "aferę" goście wprowadzali sporo zamieszania na parkiecie. Ostrzegał przed taką grą kolegów właśnie Ostry pokrzykując z ławki: "Nie dać się wciagnąć dziczy!"

Listę strzelców uzupełnił w niedzielnym spotkaniu Łukasz Laskowski zdobywając w 37. minucie bramkę na 6:1.

KS Auto Wicherek jest już blisko awansu do I ligi. Jeden z ostatnich kroków do tego celu może zrobić za tydzień, gdy zmierzy się z outsiderem ligi - Futsalem Leszno. Na ten mecz zapraszamy już dziś.

  

Piłkarskie emocje kibiców są rozgrzewane nie tylko przez wydarzenia na boisku, ale również przez decyzje podejmowane po analizie VAR. Choć wielu fanów uważa wideoweryfikację za korzystną zmianę w futbolu, to 51 proc. odczuwa napięcie już w momencie rozpoczęcia analizy – wynika z badania przeprowadz…
Jest poniedziałek i nikt nie byłby zdziwiony, gdyby feta kibiców i piłkarzy Lecha Poznań wciąż trwała. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem okazja jest naprawdę wyjątkowa. Lech zdobył okrągłe, 10. mistrzostwo Polski i po raz pierwszy od lat obronił trofeum!
Jeśli szukasz treningu, który połączy siłę, elastyczność i mobilność w jednym, pilates reformer to idealne rozwiązanie. Na urządzeniach Merrithew może ćwiczyć każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Odkryj, czym jest pilates reformer, jak może poprawić Twoje samopoczucie i wprowadzić nową jako…
Zawodnicy KS Akademii SUP Rogoźno wrócili z medalami z Długodystansowych Mistrzostw Polski SUP w Wolsztynie. Złoto wywalczył Kacper Jaroć, a brąz zdobył Mateusz Troczyński.
To idealna okazja na niedzielny spacer nabrzeżem. Od soboty na Jeziorze Rogozińskim trwają emocjonujące zmagania żeglarzy w klasie Omega. Organizowane przez Klub Żeglarski „KOTWICA” wydarzenie przyciągnęło fanów sportów wodnych z całego regionu. Dziś czeka nas finałowa odsłona rywalizacji, a aura s…
Liliana Chudzicka i Lena Walich wezmą udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Kórniku.
Matylda Woźniak z Warty Oborniki zajęła 4 miejsce w II Grand Prix Wielkopolski. Turniej odbył się w Poznaniu.