Przejdź do głównej treści

Pracy operatora wózka widłowego - sprawdź na czym to polega

| MP | Różne

W Polsce nieustannie brakuje rąk do pracy, zwłaszcza w sektorze pracowników o specjalistycznym wykształceniu czy kwalifikacjach. Wśród kursów, które można zrobić najszybciej i najtaniej jedne z czołowych miejsc zajmuje uprawnienie do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Popyt na pracowników tego typu jest wciąż na wysokim poziomie, a prognozy wskazują na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez lata. Sprawdź na czym polega praca operatora wózka widłowego – może staniesz się jednym z nich?

Przede wszystkim – uprawnienia na wózek widłowy!

Historie, jakoby wózkiem jezdnym można było się poruszać posiadając prawo jazdy kategorii B można włożyć między bajki. Zgodnie z naszym prawem, stanowisko operatora wózka widłowego może być przydzielone tylko osobie, która ukończyła 18 rok życia, a także może wykazać się dokumentem potwierdzającym ukończenie kursu. Jeśli atrakcyjne zarobki oraz szeroki wybór firm w regionie jest dla kogoś impulsem do przebranżowienia się lub zdobycia dodatkowych kwalifikacji, to ze zdobyciem uprawnień na wózek widłowy nie będzie problemu. W Internecie aż roi się od ofert kursów na wózki jezdne, w tym wózki boczne.

Kurs na wózek widłowy (więcej na www.dunpol.com.pl) możemy zafundować sobie sami, nie jest to skomplikowana procedura, a za całość przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Oczywiście są też kursy bezpłatne – firmy poszukujące operatorów wózków widłowych same wysyłają pracowników na tego typu szkolenia. Innym sposobem na zdobycie uprawnień na operatora wózka jezdnego jest uczestnictwo w programach aktywizacji zawodowej, prowadzonych przez powiatowe urzędy pracy.

Jakie obowiązki ma operator wózka widłowego?

Tutaj bez nadmiernego filozofowania – operator ma oczywiście jeździć! Jak się okazuje, to nie jedyne obowiązki na tym stanowisku. Operator wózka jezdnego musi samodzielnie przygotowywać i sprawdzać pojazd. Stan techniczny pojazdu jest kwestią nadrzędną, gdyż może decydować o zdrowiu operatora oraz innych pracowników na hali produkcyjnej. Wszystkie parametry pojazdu muszą być notowane w przeznaczonym do tego dzienniku.

still tresc

Podstawowymi obowiązkami operatora wózka widłowego, oczywiście w zależności od specyfiki prowadzonej działalności, jest przemieszczanie ładunków na odległość lub wysokość, a także łączenie obu tych czynności (z zachowaniem zasad BHP). Niestety obecność wózków widłowych na hali znacząco zwiększa ryzyko wypadku przy pracy. Do najczęstszych należą potrącenia, przygniecenia pracownika ładunkiem, stłuczki pojazdów itp. zwykle wynikające z nieuwagi operatora wózka widłowego i niedostosowania się do zasad bezpieczeństwa panujących w zakładzie.

Gdzie szukać pracy operatora wózka widłowego

Operator wózka widłowego znajdzie zatrudnienie w bardzo wielu sektorach gospodarki. Zapotrzebowanie wykazują firmy spedycyjne i logistyczne, firmy budowlane, zakłady produkcyjne, magazyny i składy materiałowe oraz wiele innych. Najprostszą drogą jest skorzystanie z formy elektronicznej składania CV – kandydat na operatora wózka widłowego może skorzystać z jednej z popularnych platform internetowych oferujących pracę lub zarejestrować się w zakładce „kariera” firmy, której profil go zainteresował. Wszystkim przyszłym i aktualnym operatorom wózka widłowego życzymy powodzenia!

Źrodło:
Kalpol.com.pl - Producent palet Euro
Palety przemysłowe i jednorazowe
Kuźnica Grabowska 116
63-522 Kraszewice

Choć rzadko pojawia się na językach smakoszy i nie wywołuje tyle emocji co superfoods czy modne diety, błonnik to bezsprzecznie jeden z najważniejszych składników codziennego odżywiania.
Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji i budować spójny wizerunek, coraz częściej inwestują w odzież firmową z nadrukiem.
Każda praca jest inna – jest to zupełnie oczywiste. Jednocześnie jednak każdy przedstawiciel zawodu powinien mieć ubiór dostosowany do wykonywanego zawodu – najczęściej nie stanowi to żadnego problemu dla osób pracujących w biurze.
Lotnisko to dla wielu z nas początek podróży – służbowej, rodzinnej albo tej, o której marzyliśmy od miesięcy.
Kawa tuż po zbiorach ma kolor zielony i taka też przyjeżdża do palarni. Jej kolor, pełnię smaku i aromatu wydobywa palenie. Proces ten przeprowadzają doświadczeni specjaliści – roasterzy.
Wśród zabytkowych pałaców, zamków i opuszczonych budowli Wielkopolski znajdują się lokalizacje, które budzą niepokój nawet wśród sceptyków. Opowieści o duchach, niewyjaśnionych dźwiękach i tragicznych wydarzeniach przyciągają badaczy zjawisk paranormalnych i miłośników tajemnic.
Codzienne przepisy nabierają nowego wymiaru dzięki umiejętnemu wykorzystaniu sosów kulinarnych. Szybkie, łatwe i efektowne przepisy na sosy stają się kluczem do sukcesu. Poznaj sposoby, które inspirują do eksperymentowania w kuchni.