Przejdź do głównej treści


Jak wybrać odpowiedni kojec ogrodowy dla psa? O tym musisz pamiętać!

| Artykuł sponsorowany | Różne

Jeśli Twój pies kocha przebywanie na dworze lub z wielu innych względów chcesz, aby miał swoje miejsce w ogrodzie, koniecznie rozważ kupno kojca. Wybór powinien być jednak starannie przemyślany. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów?

Własna, ogrodzona przestrzeń spełniająca wszystkie psie potrzeby i zapewniająca bezpieczeństwo – to właśnie kojec dla psa. Musi jednak być dobrany odpowiednio do potrzeb zwierzęcia. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czym kierować się podczas zakupów.

Rodzaj kojca dla psa

Istnieje wiele rodzajów kojców, dlatego wcześniej poznaj te najbardziej popularne, aby podjąć trafną decyzję. Najczęściej wybierane są następujące:

  • kojce pojedyncze lub podwójne – w zależności od tego, jaka liczba psów ma w nich przebywać. Podwójne mogą mieć wspólną przestrzeń, jak również mogą być oddzielone;
  • kojce szeregowe – przeznaczone głównie dla schronisk i fundacji, zapewniają miejsce wielu psom;
  • kojce z drewutnią lub z pomieszczeniem gospodarczym – dwufunkcyjne, dzięki czemu wykorzystasz każdą dostępną przestrzeń w ogrodzie;
  • z wybiegiem – jeśli często nie ma Cię w domu i chcesz, aby Twój pies miał nieco więcej ruchu podczas oczekiwania na spacery.

Masz specjalne potrzeby? Wiele firm produkujących kojce dla psów ma w ofercie możliwość zamówienia kojca na wymiar

Bezpieczeństwo

Bez względu na rodzaj kojca zwróć uwagę, aby miał szczelne zadaszenie chroniące psa przed deszczem czy nadmiernym słońcem, jak również aby na jego terenie znajdowała się buda. Stanowi ona dodatkowy azyl dla zwierzęcia. Całkowicie osłonięte powinno być jednak nie tylko zadaszenie, ale również tylna ścianka, a niekiedy nawet ścianki boczne. Wykończenia natomiast powinny być maksymalnie bezpiecznie – pozbawione wystających gwoździ, zadziorów, ostrych krawędzi, o które pies mógłby się skaleczyć. 

Dostępna przestrzeń

Szacuje się, że minimalne wymiary kojca dla psa są następujące:

  • psy poniżej 50 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 9 m²;
  • psy między 51 a 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 12 m²;
  • psy powyżej 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 15 m².

Im większy pies, tym więcej przestrzeni w kojcu potrzebuje. Najbardziej komfortowe dla psa są oczywiście modele z wybiegiem, z którego będzie mógł korzystać zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie. Jeśli jednak nie masz możliwości postawienia takiego kojca, zwróć uwagę, aby w innym modelu Twoje zwierzę mogło w pełni się wyciągnąć (w pozycji leżącej w każdym kierunku). 

Trwałość

Kojec dla psa powinien być wykonany z najlepszych, solidnych i wytrzymałych materiałów. Dzięki temu ścianki nie przewrócą się na psa, nawet jeśli będzie intensywnie się bawił czy pogoda będzie mocno wietrzna, a wieloletnie użytkowanie nie zniszczy za bardzo tworzyw. Wszelkie metalowe elementy powinny zostać dodatkowo zabezpieczone przed korozją. Podłoga, po której pies chodzi i na której może leżeć, nie powinna być metalowa – najlepiej sprawdzają się drewniane. Metal może generować zimno i niekorzystnie wpływać na zdrowie pupila. 

Szukasz inspiracji na wyjątkowy prezent świąteczny, który wyróżni się spośród innych?
Suszarki do rąk już od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością. Są częstym wyborem w takich miejscach, jak galerie handlowe, stacje benzynowe, restauracje czy szkoły. Niektóre miejsca jednak wciąż stawiają na wybór ręczników papierowych. Powstaje zatem pytanie: czy suszarki do rąk to lepszy ...
Odzież dziecięca to coś więcej niż ubrania – to troska o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych pociech.
Współczesny rynek może zaproponować naprawdę wiele wersji standardowej gabloty muzealnej. Opcji masz minimum kilka, natomiast w pierwszej kolejności należy wiedzieć, dlaczego ważne jest odpowiednie dopasowanie gabloty do organizowanego przez Ciebie wydarzenia.
Pierwsza wizyta w sądzie może przysparzać naprawdę wiele emocji i być źródłem wewnętrznego napięcia u wielu osób. O terminie rozprawy zazwyczaj dowiadujemy się za sprawą pisemnego zawiadomienia, w którym zawarte są wszystkie szczegółowe informacje – w tym dodatkowe zobowiązania dla stron w sprawi...
W dzisiejszych czasach, kiedy system ubezpieczeń zdrowotnych jest coraz bardziej skomplikowany, coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z profesjonalnego doradztwa prawnego. Radca Prawny w Poznaniu może okazać się nieocenioną pomocą w zrozumieniu i zarządzaniu wszelkimi aspektami związ...
Marynowanie to łatwy sposób na zmiękczenie dowolnego mięsa i dodanie mu walorów smakowych. Większość marynat zazwyczaj zawiera w sobie pięć kluczowych składników – kwas, cukier, olej, sól i przyprawy.