Przejdź do głównej treści


Jak jeść burgera?

| Artykuł sponsorowany | Różne

Burgery to dania bardzo smaczne i sycące, jednak niekiedy mogą być kłopotliwe w zjedzeniu. Oczywiście, ich największym atutem jest przepyszne mięso, masa dodatków i autorskie sosy kucharzy. To sprawia, że niekiedy skutki uboczne konsumpcji, w postaci np. sosu na dłoniach, schodzą na dalszy plan. Jak jednak jeść burgera, aby tego sosu i innych składników spadało jak najmniej?

 

Zjedz burgera jak klasyczną kanapkę

Najczęściej burgery konsumowane są w tradycyjny sposób, czyli tak, jak to się robi z kanapkami. Chwytając bułkę po brzegi wypełnioną mięsem, warzywami i sosem, dłonie praktycznie same układają się w dobrze znanej już pozycji – kciuk pod spodnią częścią bułki, a reszta palców na górze. Jest to najpopularniejsza metoda, najczęściej praktykowana i najbardziej naturalna. 

Pozwala wręcz beztrosko delektować się burgerem, ale ma też swoje wady. Otóż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że część składników po prostu wyjedzie z tyłu bułki. Oczywiście, można tak jeść burgera, ale trzeba liczyć się ze stratami. Jeśli ktoś jednak szuka alternatywy dla burgera, która będzie równie smaczna, ale mniej brudząca, może skorzystać z oferty Włapów w PasiBusie na stronie https://pasibus.pl/pl/menu/wlapy/

Specjalna metoda chwytu burgera

Teoretycznie jest to naukowa metoda jedzenia burgera/. Dlaczego teoretycznie?  Przede wszystkim zajęli się nią Japończycy, a dokładnie Ryuichi Kosugi, który nie jest żadnym badaczem naukowym, ale kocha jeść burgery i na dodatek potrafi. Opracował on specjalną metodę jedzenia burgera, która jest bardziej ergonomiczna i często określana jako burgerowy chwyt. 

Na czym polega ten chwyt? Używa się do tego celu, standardowo, obu dłoni. Pod bułką umieszcza się dwa palce, czyli kciuk i palec serdeczny. W ten sposób podtrzymuje się skutecznie burgera w trakcie jedzenia. Pozostałe trzy palce umieszcza się na górze i mają one dociskać bułkę. Dzięki temu żaden składnik nie wypadnie, a proces jedzenia będzie przede wszystkim czystszy i wygodniejszy. 

Savoir vivre jedzenia burgera

Jeśli chodzi o zasady związane z savoir vivre to są one bardziej restrykcyjne. Zgodnie z nimi jedzenia nie można dotykać palcami w towarzystwie innych osób. Jak w taki sposób poradzić sobie z burgerem? Nie ma jasno określonych zasad, ale fakt jest taki, że burgery stają się coraz popularniejsze i trafiają do ofert najwykwintniejszych restauracji. Wtedy też konsumuje się je za pomocą noża i widelca. W takiej sytuacji można postąpić w sumie na dwa sposoby.

Pierwszy to pokrojenie burgera od góry do dołu, np. jak tort. Można też wykrawać pojedyncze kawałki. Drugi sposób to rozłożenie bułki i wszystkich składników na dwie części. Co prawda dużo przy tym roboty, ale będzie elegancko i zgodnie z zasadami savoir vivre.

W porównaniu do tradycyjnych perkusji akustycznych, elektroniczne zestawy są stosunkowo nowym wynalazkiem, jednak już zdążyły ugruntować swoją pozycję jako niezbędny instrument współczesnych perkusistów. Poznaj krótką historię perkusji elektronicznej!
Coraz dłuższe marcowe dni zachęcają do aktywności, a jednym ze sposobów na ciekawe spędzenie czasu będzie wizyta w escape roomie. Coraz większą popularnością cieszą się pokoje zagadek w plenerze.
Wieczór kawalerski to wyjątkowa okazja, by przyszły pan młody mógł po raz ostatni zaszaleć w gronie najbliższych przyjaciół przed zmianą stanu cywilnego.
Szukasz autentycznych luksusowych akcesoriów samochodowych w Polsce? Sprawdź, gdzie kupić oryginalne produkty marek premium, takich jak BMW, Ferrari i Porsche.
Święta, takie ja Bożego Narodzenia to czas obdarowywania się prezentami, ale czy warto stosować tę tradycję również w biznesie? Inwestowanie w prezenty świąteczne dla klientów i kontrahentów może być świetnym sposobem na wzmocnienie relacji oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Przyjrzyjmy si…
Nasz czytelnik Ernest podzielił się z nami zdjęciami, wykonanymi w nocy z 2 na 3 lutego 2025, na których widać bardzo interesujące zjawisko optyczne. 
W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie pracy, kompetencje zawodowe stanowią solidny fundament sukcesu.