Przejdź do głównej treści


Jakie są rodzaje fotografii produktowej?

| Artykuł sponsorowany | Różne

Fotografia produktowa, to jak sama nazwa wskazuje zdjęcia, na których głównym bohaterem są różnego rodzaju przedmioty. Takie zdjęcia mają różnego rodzaju zastosowania. Fotografia produktowa może pełnić rolę informacyjną, reklamową czy instruktażową. W zależności od przedmiotu przed obiektywem cały proces może wyglądać w zupełnie inny sposób. Poniżej opiszemy najbardziej popularne rodzaje fotografii produktów.

Fotografia produktowa odzieży

To bardzo obszerny dział w każdym studio fotografii produktowej. Przede wszystkim występuje bardzo wiele rodzajów ubrań czy to damskich, męskich jak również dziecięcych czy na przykład roboczych. Każde z nich możemy sfotografować na kilka sposobów choć dla niektórych poleca się konkretne techniki.

Fotografia produktowa odzieży w technice duch

Nazwa tego rodzaju fotografii odzieży może być nieco tajemnicza. Zdjęcia takie jednak są spotykane w większości e-sklepów odzieżowych. O co więc tutaj chodzi? Są to fotografie produktowe odzieży na tzw niewidzialnym manekinie. Widzimy więc ubranie wypełnione sylwetką jednak bez udziału manekina czy modela.

Fotografia flatlay

Kolejna obco brzmiąca nazwa a chodzi tu najzwyczajniej o odzież sfotografowaną z góry. Taka fotografia produktowa świetnie sprawdza się w przypadku na przykład złożonych w kostkę koszul czy skarpetek.

Fotografia produktowa biżuterii

To dziedzina zdjęć produktowych w skali makro. Biżuteria to najczęściej niezwykle małe i szczegółowe produkty. W dodatku zwykle błyszczące wraz z mieniącymi się kamieniami. Aby wykonać fotografie produktowe biżuterii potrzeba bardzo dobrze opanowanego warsztatu w makrofotografii a także wysokiej klasy sprzętu, który pozwoli nam uchwycić tak małe przedmioty w powiększeniu bez utraty jakości.

Fotografia produktowa kosmetyków

To zadanie podobne do zdjęć biżuterii jednak w odrobinę większej skali. Kosmetyki to najróżniejszych kształtów opakowania, buteleczki i fiolki. Często są one wykonane ze szkła czy lustrzanych elementów. To materiały wymagające pewnej wprawy. Nie można przecież dopuścić aby na fotografii produktowej kosmetyków widać było na przykład odbicia studio.

 

Jak możemy przeczytać w powyższym artykule, fotograf produktowy niemal każdego dnia spotyka się z nowymi wyzwaniami. W końcu każdy przedmiot jest inny. Dlatego właśnie fotografia produktowa wymaga świeżego podejścia a także umiejętności indywidualnego podejścia do każdego zlecenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz na naszym blogu wpis o tym jakie są rodzaje fotografii produktowej.

Szukasz inspiracji na wyjątkowy prezent świąteczny, który wyróżni się spośród innych?
Suszarki do rąk już od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością. Są częstym wyborem w takich miejscach, jak galerie handlowe, stacje benzynowe, restauracje czy szkoły. Niektóre miejsca jednak wciąż stawiają na wybór ręczników papierowych. Powstaje zatem pytanie: czy suszarki do rąk to lepszy ...
Odzież dziecięca to coś więcej niż ubrania – to troska o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych pociech.
Współczesny rynek może zaproponować naprawdę wiele wersji standardowej gabloty muzealnej. Opcji masz minimum kilka, natomiast w pierwszej kolejności należy wiedzieć, dlaczego ważne jest odpowiednie dopasowanie gabloty do organizowanego przez Ciebie wydarzenia.
Pierwsza wizyta w sądzie może przysparzać naprawdę wiele emocji i być źródłem wewnętrznego napięcia u wielu osób. O terminie rozprawy zazwyczaj dowiadujemy się za sprawą pisemnego zawiadomienia, w którym zawarte są wszystkie szczegółowe informacje – w tym dodatkowe zobowiązania dla stron w sprawi...
W dzisiejszych czasach, kiedy system ubezpieczeń zdrowotnych jest coraz bardziej skomplikowany, coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z profesjonalnego doradztwa prawnego. Radca Prawny w Poznaniu może okazać się nieocenioną pomocą w zrozumieniu i zarządzaniu wszelkimi aspektami związ...
Marynowanie to łatwy sposób na zmiękczenie dowolnego mięsa i dodanie mu walorów smakowych. Większość marynat zazwyczaj zawiera w sobie pięć kluczowych składników – kwas, cukier, olej, sól i przyprawy.