Przejdź do głównej treści

Przyłbica ochronna - jak ją wykonać?

| Artykuł sponsorowany | Różne

Epidemia koronawirusa generuje wzrost zapotrzebowania na podstawowe elementy ochronne, w tym na tak zwane przyłbice. Element taki można z łatwością wykonać za pomocą standardowej drukarki 3D, ale wadą takiego rozwiązania jest czas niezbędny do wyprodukowania jednej sztuki (około 30 minut). Pewną alternatywą jest wykorzystanie w tym celu frezarki CNC lub lasera.

Co ciekawe, jakiś czas temu w społeczności OpenBuilds pojawił się projekt takiej przyłbicy, którego czas realizacji skraca się do zaledwie 2 minut.

https://www.v-slot.pl/przylbice-ochronne-na-cnc.

Jak zrobić przyłbicę ochronną?

Przyłbicę ochronną najłatwiej wyprodukować za pomocą klasycznej drukarki 3D. Niestety - z uwagi na koszt zakupu takiego sprzętu - nie każdy posiada go w swym warsztacie. Co więcej, produkcja takiej przyłbicy wymaga zastosowania drukarki o określonych parametrach użytkowych. Oczywiście większość urządzeń spełnia je, ale istnieje wąska grupa produktów, które nie nadają się do drukowania przyłbic ochronnych.

Zgodnie z tym, co było napisane we wstępnie niniejszego artykułu, pomóc mogą posiadacze standardowych frezarek i laserów CNC. Niestety rozwiązanie to - choć mniej czasochłonne - ma też swoje wady. Jednym z nich jest znaczny odpad materiału, który wynika ze specyfiki zastosowanego sprzętu. Niestety ponowne wykorzystanie odpadu nie jest możliwe!

Duży koszt, duża wydajność

Wyprodukowanie przyłbicy za pomocą frezarki trwa bardzo krótko, bo jedynie dwie minuty. Niestety koszt takiej produkcji zwiększa wspomniane zużycie tworzywa. Niemniej w dobie znacznego zapotrzebowania na lekarskie przyłbice ochronne, czynnik ten schodzi niejako na drugi plan. Na szczęście przyłbicę można wykonać z wykorzystaniem standardowego arkusza poliuretanu, przy zastosowaniu frezu 2 mm. Poniżej można znaleźć stosowne pliki i krótki instruktaż.

Podsumowanie

Jak zrobić przyłbicę ochronną? Najlepiej wykorzystać w tym celu klasyczną drukarkę 3D. Niemniej jeśli nie mamy takiej możliwości (a posiadamy np. laser lub frezarkę CNC) możemy ją wykonać szybciej, aczkolwiek nieco większym kosztem. Bądźmy realistami - w sytuacji w jakiej obecnie się znaleźliśmy, czas jest naszym największym sprzymierzeńcem.

 

 

 

Choć rzadko pojawia się na językach smakoszy i nie wywołuje tyle emocji co superfoods czy modne diety, błonnik to bezsprzecznie jeden z najważniejszych składników codziennego odżywiania.
Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji i budować spójny wizerunek, coraz częściej inwestują w odzież firmową z nadrukiem.
Każda praca jest inna – jest to zupełnie oczywiste. Jednocześnie jednak każdy przedstawiciel zawodu powinien mieć ubiór dostosowany do wykonywanego zawodu – najczęściej nie stanowi to żadnego problemu dla osób pracujących w biurze.
Lotnisko to dla wielu z nas początek podróży – służbowej, rodzinnej albo tej, o której marzyliśmy od miesięcy.
Kawa tuż po zbiorach ma kolor zielony i taka też przyjeżdża do palarni. Jej kolor, pełnię smaku i aromatu wydobywa palenie. Proces ten przeprowadzają doświadczeni specjaliści – roasterzy.
Wśród zabytkowych pałaców, zamków i opuszczonych budowli Wielkopolski znajdują się lokalizacje, które budzą niepokój nawet wśród sceptyków. Opowieści o duchach, niewyjaśnionych dźwiękach i tragicznych wydarzeniach przyciągają badaczy zjawisk paranormalnych i miłośników tajemnic.
Codzienne przepisy nabierają nowego wymiaru dzięki umiejętnemu wykorzystaniu sosów kulinarnych. Szybkie, łatwe i efektowne przepisy na sosy stają się kluczem do sukcesu. Poznaj sposoby, które inspirują do eksperymentowania w kuchni.