Przejdź do głównej treści

Najgorsze, co możesz powiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej

| nadesłane do eobornik | Różne

Czasami rozmowa kwalifikacyjna może przypominać poruszanie się po polu minowym. Często drobne uchybienie może przekreślić szanse na zdobycie pracy. Warto podczas interview zachować zimną krew i dobrze panować nad swoim postępowaniem i treścią wypowiedzi. Przedstawiamy najgorsze rzeczy, jakie możesz powiedzieć podczas rozmowy w sprawie pracy. Uważaj, by nie popełnić takich błędów, gdy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Sugerowanie, że spieszysz się na kolejną rozmowę

Sugerowanie rekruterowi, że jesteś rozchwytywanym przez innych pracodawców kandydatem może być dla Ciebie kuszące. W końcu świadczy o Twoich licznych zaletach pracowniczych i osoba prowadząca rekrutację powinna szybko decydować się, bo lada chwila ktoś inny podbierze tak doskonałego kandydata, jakim jesteś. Niestety mówienie, że spieszysz się na kolejną rozmowę raczej nie wywoła takiego efektu. Osoba prowadząca rekrutację pomyśli, że po prostu nie zależy Ci na zdobyciu pracy.

Narzekanie na poprzedniego pracodawcę

Nawet jeżeli poprzedniemu pracodawcy daleko było do ideału i rozstaliście się w niezbyt miłej atmosferze, nie opowiadaj o tym podczas rozmowy rekrutacyjnej. Obmawianie byłego pracodawcy świadczy o braku lojalności i dobrych manier. Jeżeli przyczyną odejścia z poprzedniej pracy było łamanie prawa przez pracodawcę, np. stosowanie mobbingu, możesz o tym wspomnieć, jednak bądź oszczędny w słowach i nie daj się ponieść negatywnym emocjom.

Okazywanie desperacji

W czasie poszukiwania pracy rekruter nie powinien odnieść wrażenia, że desperacko potrzebujesz znaleźć jakąkolwiek pracę. Nikt nie chce zostać wybrany z braku lepszych możliwości. Takie podejście może sugerować, że wcale nie jesteś przekonany, że dobrze odnajdziesz się w proponowanych przez pracodawcę warunkach zatrudnienia, a gdy tylko nadarzy się lepsza okazja, odejdziesz. Lepiej okazuj motywację do podjęcia pracy w inny sposób. Odwołaj się do swoich zainteresowań, doświadczenia i potrzeby rozwoju.

Prawienie pochlebstw rekruterowi

Powiedzenie czegoś miłego osobie prowadzącej rozmowę kwalifikacyjną może być dobrym narzędziem do lepszego nastawienia względem Ciebie. Jeśli jednak nie jesteś mistrzem dyplomacji i nie masz pewności, że Twój komplement będzie subtelny lepiej nie próbuj za wszelką cenę prawić pochlebstw pod adresem rekrutera. Może to zostać odebrane jako irytująca próba podlizania się.

 

Choć rzadko pojawia się na językach smakoszy i nie wywołuje tyle emocji co superfoods czy modne diety, błonnik to bezsprzecznie jeden z najważniejszych składników codziennego odżywiania.
Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji i budować spójny wizerunek, coraz częściej inwestują w odzież firmową z nadrukiem.
Każda praca jest inna – jest to zupełnie oczywiste. Jednocześnie jednak każdy przedstawiciel zawodu powinien mieć ubiór dostosowany do wykonywanego zawodu – najczęściej nie stanowi to żadnego problemu dla osób pracujących w biurze.
Lotnisko to dla wielu z nas początek podróży – służbowej, rodzinnej albo tej, o której marzyliśmy od miesięcy.
Kawa tuż po zbiorach ma kolor zielony i taka też przyjeżdża do palarni. Jej kolor, pełnię smaku i aromatu wydobywa palenie. Proces ten przeprowadzają doświadczeni specjaliści – roasterzy.
Wśród zabytkowych pałaców, zamków i opuszczonych budowli Wielkopolski znajdują się lokalizacje, które budzą niepokój nawet wśród sceptyków. Opowieści o duchach, niewyjaśnionych dźwiękach i tragicznych wydarzeniach przyciągają badaczy zjawisk paranormalnych i miłośników tajemnic.
Codzienne przepisy nabierają nowego wymiaru dzięki umiejętnemu wykorzystaniu sosów kulinarnych. Szybkie, łatwe i efektowne przepisy na sosy stają się kluczem do sukcesu. Poznaj sposoby, które inspirują do eksperymentowania w kuchni.