Kiedy Oborniki się "odkorkują"

Według zapowiedzi od poniedziałku ma być przywrócona komunikacja na wyremontowanym moście nad rzeką Wartą. Czy  skończą się korki? NIE!

Przywrócenie ruchu na wyremontowanym moście na pewno usprawni ruch w ciągu DK 11, jednak nie ograniczy to korków z jakimi boryka się miasto. Budowa ronda w miejscu starego wiaduktu kolejowego oraz szumnie nazywanej „małej obwodnicy” wcale nie zmniejszy korków.

Most zastępczy doskonale wypełnia swoje zadanie, spowolnienie ruchu jest nieznaczne. Wiele osób oczekiwało, że zakończenie budowy ronda w miejscu starego wiaduktu kolejowego zmniejszy korki. Niestety tak się nie stało, dodatkowo włączenie świateł drogowych na skrzyżowaniu zaraz za nowym rondem spowodowało, że korki od strony Piły w godzinach pracy sięgają stacji paliwowej, a często pobliskiego Rożnowa.

Korki tworzą się na wszystkich drogach dojazdowych do Obornik i koncentrują się w okolicy przeprawy przez Wartę. Zakończenie prac remontowych na moście pozwoli tylko na drobne usprawnienie ruchu. Nowa droga nazywana kolejną „małą obwodnicą” na pewno polepszy komunikację w samym centrum, jednak korki na DK 11 nie zmniejszą się.

Są dwa rozwiązania, jedno to budowa nowego mostu w ciągu planowanej drogi S11, drugie … ograniczenie liczny samochodów. Niestety oba rozwiązania są nierealne. W kolejnej kampanii wyborczej w ustach kandydatów do sejmu nie słyszymy nawet słowa o problemach zakorkowanych Obornik, które z coraz większym niesmakiem odwiedzają ,mieszkańcy Polski stojąc w korkach.

 

Komentarze  

#8 Kierowca 2019-10-05 22:13
Cytuję Ryszard:
A gdzie jest Pan Szrama który 10 lat temu obiecał przed wyborami obwodnicę drogi 11 było to przed wyborami, dzięki temu wygrał wybory, wtedy był radnym wojewódzkim z rządzącej partii PO.

Hehe, PO, partia Oszustów..pewni e burmistrzowi obiecali, że zbudują obwodnicę i zrobili go w h... tak jak robili wszystikch przez 8 lat :lol:
Cytować
+1 #7 Grzegorz 2019-09-30 12:16
Żadna poważna firma nie zainwestuje w takim miejscu jak Oborniki. Najbliższe sensowne miejsca pracy 40 kilometrów stąd
Cytować
+2 #6 Kuba 2019-09-29 22:57
Wydano kupę kasy na remont mostu na 11-tce, wydano kupę kasy na budowie małej obwodnicy (wyburzenie 3 obiektów mostowych i postawienie dwóch nowych) , która nie jest obwodnicą a korki jak były - tak będą. A za te wydane pieniądze powstał by już nowy most nad Wartą dla właściwej obwodnicy. To się nazywa wielkopolska gospodarność!
Cytować
#5 Bogusław 2019-09-29 22:05
Nastawy nie nastawy
Lenie nie lenie
Źle ustawione światła nie źle ustawione światła
Ta partia tamta partia
Kierowcy zawodowi i nie zawodowi
Prawda jest jedna póki nie będzie obwodnicy nie będzie nic lepiej i nie musiała by to być wcale dwa pasy w każdą stronę wystarczyła by zwykła dwu pasmowa droga na której nie było by świateł i Oborniki stały by się piękniejsze wystarczy popatrzeć na Murowaną Goślinę czy Czarnków cały ruch przeniósł się po za miasto nie ma sygnalizancji świetlnej i wszystko działa. Szamotuły z tego co można zaobserwować też szykują się na puszczenie całego nie potrzebnego ruchu na tego typu rozwiązanie tylko w Obornikach wszyscy czekają na cud nad Wartą czyli przedłużenie S11
Cytować
+2 #4 Ryszard 2019-09-29 21:05
A gdzie jest Pan Szrama który 10 lat temu obiecał przed wyborami obwodnicę drogi 11 było to przed wyborami, dzięki temu wygrał wybory, wtedy był radnym wojewódzkim z rządzącej partii PO.
Cytować
-1 #3 Kierowca 2019-09-29 17:44
Korki są i będą dopóki nie znikną nierozumni kierowcy. Często stoję w tych korkach porannych i południowych. Obserwuję jak pan/pani wychodzi z marketu z prawie pustą siateczką, później stoi 10 minut żeby wbić się na drogę z parkingu, następnie "zasila" korki. Droga z Lidla na osiedle pieszo to 20 minut. Niektórzy wola stać 30w korkach i za paliwo zapłacić. Generalnie pewnie 25% tych wszystkich samochodów mogło by nie być, gdyby ludzie nie byli po prostu leniwi i się do sklepu w godzinach szczytu nie przeszli pieszo. Dobrobyt, po prostu dobrobyt. Ciekawe po co u nas taki nacisk na budowę dróg rowerowych skoro rowery można policzyć na palcach 1 ręki.. Jak wspomniałem na początku korki ulegną zmniejszeniu wraz ze wzrostem częstotliwości myślenia wśród mieszkańców. Inną sprawą sa kierowcy ciężarówek, którzy mogli by omijać Oborniki skoro tu tak źle, jednak... trzeba pomyśleć a z tym jak widać na ulicach jest problem. Na Staszica kierowcy ciężarówek, potrafią robić 100m luki bo chyba nie opłaca im się podjeżdżać do przodu! Trzech takich idiotów i Korek ma +300 metrów. Serdecznie zapraszam tam policję z lirnetką i podpowiadam.... ..."utrudnianie ruchu"
Cytować
+2 #2 matt 2019-09-29 15:20
Sygnalizacja świetlna w Obornikach, jak na odcinku DK11 od obwodnicy Poznania do Obornik (celowo pomijam Złotniki, Suchy Las, bo tam jest jeszcze gorzej) jest nie tylko niezsynchronizo wana, ale ma też niewłaściwe nastawy czasowe. Na DK11 wystarczy aby na skrzyżowaniu od strony drogi podporządkowane j pojawił się 1 samochód na 1 minutę i ruch na głównej sparaliżowany. Nie mówię o całkowitej rezygnacji z sygnalizacji świetlnej, bo np. wyjeżdżający z Chludowa mogliby zapomnieć o skręcie innym niż w prawo, ale o właściwej jej konfiguracji. Obecnie kierowca na drodze głównej czeka na przejazd przeciętnie nieporównywalni e dłużej niż ten, włączający się do ruchu z podporządkowane j i dodatkowo przeciętnie jest zatrzymywany około 2,5 raza podczas jednego przejazdu przez 4 sygnalizatory na odcinku Chludowo-Bogdan owo.
Cytować
+6 #1 Strażak kierowca 2019-09-28 23:22
Największym problemem to jest nie skorygowane światła ponieważ na każdych trzeba stać bo każda inaczej pokazuje zielone światło to jest największym problemem jestem zawodowym kierowca i co dzień jeżdżę w Obornikach
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież