Skip to main content


Kandydat na Burmistrza Rogoźna - Jacek Glapiak: Każdy ma jakieś kwalifikacje, wiedzę, doświadczenie

| Łukasz | Wybory samorządowe 2024

Jacek Glapiak jest kandydatem na Burmistrza Rogoźna. Startuje z KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.

Redakcja:  Skąd u Ciebie decyzja o kandydowaniu na stanowisko Burmistrza Rogoźna?

Jacek Glapiak:  Od ponad 30 lat mieszkam z rodziną w Rogoźnie, tu wychowały się moje dzieci, tu poznałem wielu sympatycznych, życzliwych osób. Zasiadałem w Radzie Miejskiej w Rogoźnie w kadencji 2002-2006, wybory odbywały się wtedy w dniu moich urodzin a ja zdobyłem drugi najwyższy wynik w gminie. Publicznie podziękowałem wtedy wyborcom za głosy bo tylu urodzinowych prezentów nigdy nie otrzymałem.

Pamiętam, na koniec kadencji Kurier Rogoziński przyznawał Radnym oceny za pracę w Radzie - muszę się pochwalić, że tylko ja z Rysiem Dworzańskim dostaliśmy "piątki". Więcej do Rady nie kandydowałem - skupiłem się na pracy zawodowej. Nie straciłem jednak kontaktu z działalnością samorządową. Wręcz odwrotnie - wzmocniłem. Rada Miejska to jedynie organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego, a radni właściwie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje. Znam i takich radnych, którzy przez całą kadencję w ogóle się nie odzywają. Bo też nie muszą.

Zarządzanie gminą to zupełnie inna bajka. To władza wykonawcza, to codzienna praca burmistrza i podległych mu służb. To praca odpowiedzialna, nadzorowana i rozliczana nie tylko przez mieszkańców ale też przez prawo. Ja w tej pracy uczestniczę od ponad 20 lat, kieruję ważnymi odcinkami zadań należących do samorządu terytorialnego. Realizuję inwestycje publiczne w gminie Oborniki, a przez to również dobrze poruszam się w prawie, orientuję się w obszarze źródeł pozyskiwania środków zewnętrznych, poznałem ścieżki do różnych programów pomocowych: unijnych, rządowych, Pracuję na rzecz rozwoju lokalnego, a to samo z siebie oznacza, że jestem bardzo blisko potrzeb mieszkańców, blisko ludzkich spraw. Również spraw dotyczących rozwoju Rogoźna.

W ostatnich 8 latach byłem członkiem organu doradczego Burmistrza Rogoźna - Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Może przyszedł czas by swoje, myślę że bogate, doświadczenie i wiedzę spożytkować w pełni dla miasta, w którym mieszkam.

Redakcja:  Ale wraz z Tobą kandydatów na Burmistrza Rogoźna jest czworo.

Jacek Glapiak:  Każdy człowiek obdarzony został jakimiś talentami. Każdy ma jakieś kwalifikacje, wiedzę, doświadczenie. Jestem tego świadomy ale jednocześnie nie obawiam się tu porównań z innymi kandydatami. Chciałbym tylko, by wyborcy ocenili czy kompetencje przedstawiane przez poszczególnych kandydatów są właściwe do odpowiedzialnego sprawowania urzędu burmistrza. Na pewno wygra demokracja, dlatego z pokorą przyjmę i uszanuję każdy wynik wyborów.

 

Kto zostanie Wójtem Gminy Ryczywół? (aktualizacja)

Druga tura wyborów samorządowych, 20.04.2024 ma wyłonić Wójta Gminy Ryczywół.  Wyborcy dokonywali wyboru między Romanem Trzęsimiechem a Łukaszem Krzysko.

Frekwencja w II turze wyborów samorządowych na godz. 12:00

Trwa II tura Wyborów Samorządowych. W naszym powiecie dogrywka wyborcza dotyczy wybór Wójta Gminy Ryczywół.

Ryczywół. Kto zastąpi Henryka Szramę?

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Do urn pójdą m. in. wyborcy z gminy Ryczywół.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Obornikach

Frekwencja w wyborach samorządowych 07.04.2024 w Gminie Oborniki wyniosła 47,23%. Łącznie w wyborach wystartowało 97 osób z 4 komitetów.

Wyniki wyborów do Rady Gminy Ryczywół

Frekwencja w wyborach samorządowych 07.04.2024 w Gminie Ryczywół wyniosła 54,79%. Łącznie w wyborach wystartowało 41 osób z 4 komitetów.

Koalicja Obywatelska zdobyła aż 5 mandatów

Koalicja Obywatelska zdobyła 5 mandatów. Będzie to największa siła w Radzie Powiatu Obornickiego.

Wyniki wyborów do Rady Gminy Rogoźno

Frekwencja w wyborach samorządowych 07.04.2024 w Gminie Rogoźno wyniosła 54,79%. O mandat radnego walczyło 51 kandydatów.