W powiecie nadal wiele pytań bez odpowiedzi

Trwają ciągle rozmowy na temat obsady najważniejszych stanowisk w Powiecie Obornickim.

O złożoności sytuacji informowaliśmy już we wtorek (To oni zadecydują o układzie sił w Radzie Powiatu Obornickiego). Dziś wiadomo, że do porozumienia łatwo nie dojdzie, a rozmowy jeszcze będą trwały. 

Komitet Tomasza Szramy zdobył najwięcej mandatów. Nie może dziwić, że burmistrz jest atakowany przez swoje otoczenie, aby skupić się na własnym zapleczu i najważniejsze pozycje oddać właśnie im. Stąd też są mocne zabiegi o starostę przez choćby Waldemara Cyranka. W tych okolicznościach należy się także liczyć z Zofią Kotecką. Ta druga była zawsze blisko Platformy Obywatelskiej co może być ważnym argumentem. Władze centralne bowiem coraz częściej zerkają z góry na to, co się dzieje w Obornikach.

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że swoje do powiedzenia ma Burmistrz Rogoźna. Roman Szuberski chwalony jest za praktyczne podejście do spraw polityki. Liczy się dobro jego samorządu. Chce i będzie chciał mieć wpływ na to, co się dziać będzie w Powiecie. Do działania gotowa jest Renata Tomaszewska. Zastępca Burmistrza Rogoźna nie zadowoli się byle czym. 

Nie można zapomnieć o PSL, a przede wszystkim o PiS. Andrzej Okpisz jest jednym z kandydatów do fotela Starosty Obornickiego. Za tą opcją przemawia bardzo ważny fakt. Pozbywając się z najważniejszych stołków działaczy Prawa i Sprawiedliwość będzie trudniej o środki rządowe oraz o skuteczne negocjacje na najwyższyszch szczeblach władzy państwowej. Podobnie jednak może powiedzieć Koalicja Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym. To oni bowiem będą rządzić w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a to stąd płyną pieniądze choćby na inwestycję po torach wronieckich.

Do podjęcia najważniejszych decyzji pozostało jeszcze trochę czasu. Jest jeszcze chwila na rozmowy i negocjacje. Być może jakieś rozwiązanie przyniosło dzisiejsze spotkanie posłów: Krzysztofa Paszyka i Marcina Porzucka.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież