fbpx

Wybory 2018: Krótka charakterystyka komitetów wyborczych

Wybory samorządowe już 21 października. Przybliżamy dziś krótką charakterystykę komitetów wyborczych.

Od tygodnia znamy komitety wyborcze. Do 17 września KWW muszą zgłosić swoich kandydatów. Na razie wiele nazwisk utrzymywanych jest w tajemnicy. Powód jest dość oczywisty. Chodzi bowiem o obawę, że konkurenci spróbują przekonać niektóre osoby do przejścia do innych KWW. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi informacjami na temat KWW nadesłanych przez nie same.

KWW Tomasza Szramy to bezpartyjny komitet wyborczy w skład którego wchodzą przedstawiciele różnych stowarzyszeń, oraz organizacji społecznych które skupiają wokół siebie ludzie którzy chcą działać na rzecz rozwoju gminy i powiatu. KWW Tomasza Szramy nie jest zainteresowany prowadzeniem polityki, tylko działalnością na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Komitet Wyborczy Wyborców - Możemy Więcej Został powołany przez ludzi i dla ludzi gotowych na lepszą jakość życia w Gminie Oborniki. Cechuje nas chęć do działania i jednoczenia naszej społeczności oraz empatia i otwarte umysły. Członkowie Możemy Więcej to różnorodność: zainteresowań, poglądów politycznych, zawodów, mający jednocześnie dobro Gminy Oborniki jako jeden wspólny mianownik. Zależy nam na tym, aby w skład Rady Miejskiej i Rady Powiatu weszły osoby z różnych grup społecznych i zawodowych: przedsiębiorcy, artyści, sportowcy, rolnicy, przedstawiciele wolnych zwodów itp. Na naszych listach będzie sporo ludzi młodych, pełnych optymizmu i zapału do podejmowania nowych, często trudnych wyzwań. Idziemy do wyborów, bo wiemy, że dla Obornik i dla naszej społeczności MOŻNA ZROBIĆ DUŻO WIĘCEJ. Dlatego wszystkich, którzy myślą podobnie - prosimy o poparcie naszych kandydatów.

Komitet Wyborczy PSL powalczy o głosy wyborców do Rady Powiatu Obornickiego. W obwodzie nr 1,  a więc dotyczącego gminy Oborniki na czele listy ma się pojawić Andrzej Ilski. W obwodzie obejmującym drugi okręg, a więc dotyczący gmin Rogoźno i Ryczywół, lokomotywą Stronnictwa ma być Bogusław Janus. Polskie Stronnictwo Ludowe poprze w wyborach na Burmistrza Rogoźna Krzysztofa Ostrowskiego. W Ryczywole poparcie w wyborach na Wójta Gminy otrzyma Henryk Szrama, który będzie startował ze swojego komitetu.

Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w powiecie obornickim w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy o mandaty radnych miejskich, powiatowych, a także o stanowiska Burmistrza Obornik i Burmistrza Rogoźna.

Pełnomocnikiem powiatowym komitetu jest Michał Zieliński, który jest wiceprezesem PiS w okręgu 38.

O fotel Burmistrza Oborniki po raz pierwszy ubiegać się będzie 31-letni oborniczanin Tomasz Kamiński, którego kandydatura już w styczniu br., została rekomendowana przez lokalnych działaczy do centrali partii Prawo i Sprawiedliwość. Tomasz Kamiński na co dzień zarządza Biurem Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a wcześniej pracował w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Jest członkiem zarządu okręgowego oraz skarbnikiem lokalnych struktur PiS.

W Rogoźnie kandydatką na Burmistrza Rogoźna będzie Mirosława Sass-Nowak, która może się pochwalić bogatym CV, w którym znajduje się m.in. pełnienie funkcji zastępcy obecnego Burmistrza Rogoźna oraz pełnienie funkcji Prezesa Aquabellisu. Obecnie Pani Mirosława zarządza placówką KRUS w Wągrowcu.

W rozmowie z portalem pełnomocnik KW Prawo i Sprawiedliwość Michał Zieliński przyznał, że z list komitetu z terenu gminy Oborniki wystartuje ponad 40 kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu pod którymi zbierane są podpisy poparcia mieszkańców.

Wkrótce zostanie zaprezentowany program wyborczy stworzony przez radę programową powołaną w styczniu przez lokalny komitet. Przewodniczącym rady programowej jest Wiesław Garbarz.

Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Ryczywół tworzą energiczni i pełni zapału ludzie, których celem jest utrzymanie obecnego tempa rozwoju naszej gminy. Są wśród nas rolnicy, przedsiębiorcy, pracownicy różnych firm, emeryci. Ludzie różni wiekiem. Co nas połączyło? Jesteśmy społecznikami. Lubimy poświęcać swój czas innym mieszkańcom. W ciągu ostatnich czterech lat dokonaliśmy wiele w zakresie rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej, edukacyjnej, sportowo-rekreacyjnej i wodno-kanalizacyjnej, wykorzystując przy tym krajowe i unijne dofinansowanie. Równie ważnym jak rozwój infrastruktury jest dla nas rozwój społeczny – wspieranie działalności sołectw i stowarzyszeń, dzięki którym nasze wsie rozkwitają. Udowodniliśmy, że nie boimy się odważnych decyzji! Jesteśmy GOTOWI DO DZIAŁANIA!

Komitet Wyborczy Wyborców "Gotowi do działania” jest nowym ugrupowaniem na arenie samorządowej gmin Rogoźno i Ryczywół. Mieszkańcy powiatu obornickiego zwracają uwagę na wiele potrzeb. Odpowiadając na ich sugestie zaprosiliśmy do współpracy ludzi młodszych i starszych, pochodzących z różnych środowisk. Chcemy rozwijać nasz powiat, wykorzystując nowoczesne podejście oraz nabytą wcześniej wiedzę z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych, realizacji inwestycji, prowadzenia działalności społecznej, gospodarczej i rolniczej. Łączy nas to, że chcemy wspierać samorząd powiatu naszymi kompetencjami,doświadczeniem; pomysłami, energią i dobrym tempem pracy.

Komitet Wyborczy Wyborów Henryka Szramy powstał z inicjatywy mieszkańców Gminy Ryczywół, których poglądy na większość spraw społeczno-bytowych, jak również inwestycyjnych odbiegają od prezentowanych przez ostatnie 4 lata.

Skupienie różnych środowisk począwszy od rolników, poprzez społeczników, przedsiębiorców jak również obecnych Radnych Rady Gminy i Sołtysów, kończąc na pracownikach oświaty pozwala na większy obiektywizm w spojrzeniu na sprawy mieszkańców i podejmowaniu decyzji prowadzących do poprawy życia wszystkich mieszkańców Gminy Ryczywół.

W najbliższych dniach zostanie zaprezentowana grupa kandydatów na Radnych oraz sprecyzowanie założeń programowych ogólno gminnych jak również dotyczących poszczególnych sołectw.

W Rogoźnie powstał nowy Komitet Wyborczy Wyborców „Dla Dobra Mieszkańców”, którego liderem jest były zastępca burmistrza, a obecnie członek Zarządu Rady Powiatu Obornickiego Krzysztof Ostrowski.

Jest on również kandydatem  na burmistrza Rogoźna. Wydaje się, że będzie to najpoważniejszy rywal urzędującego włodarza miasta w nadchodzących wyborach.

Komitet Wyborczy Wyborców WIEŚ W POWIECIE tworzą rolnicy i osoby związane ze wsią. WIEŚ W POWIECIE to komitet ludzi młodych i tych z doświadczeniem, którzy swoją wiedzę i pomysły chcą zrealizować dla rozwoju całego Powiatu Obornickiego. Osoby kandydujące z komitetu WIEŚ W POWIECIE znają potrzeby i problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy wsi, bo sami pochodzą z rogozińskich i ryczywolskich wiosek. WIEŚ W POWIECIE chce rozwoju Powiatu Obornickiego, znając jego potencjał turystyczny i działa wspólnie i kreatywnie, by poprawiać życie mieszkańców Ryczywołu i Rogoźna.

Komitet Wyborczy Wyborców NASZA GMINA - NASZ POWIAT to samorządowy komitet obywatelski. To grupa ludzi stąd, niezwiązanych z żadną partią polityczną. NASZA GMINA - NASZ POWIAT łączy młodość z doświadczeniem, by działać wspólne dla dobra wszystkich mieszkańców. To osobom z NASZA GMINA - NASZ POWIAT Mieszkańcy Gminy Rogoźno powierzyli zadanie rozwoju Gminy, z którego się wywiązujemy. A dziś chcemy działać dla Gminy Rogoźno, a także dla całego Powiatu Obornickiego, aby rozwijały się Rogoźno, Oborniki i Ryczywół. Jesteśmy stąd, znamy potrzeby mieszkańców i idziemy razem z mieszkańcami!