Przejdź do głównej treści

System eSCOR dostępny dla kierowców z Obornik. Na czym on polega?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Kierownicy z Obornik, podobnie jak osoby zmotoryzowane ze wszystkich innych miejscowości w Polsce, od niedawna mogą korzystać z systemu eSCOR. Na czym on polega i jak się nim posługiwać? Przeanalizujmy dokładniej to rozwiązanie.

Czym jest system eSCOR?

Skrót eSCOR rozwija się jako Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka. To nowa usługa online wprowadzona przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), za pomocą której można sprawdzić, jak towarzystwa traktują Cię jako kierowcę. System eSCOR jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej UFG – wystarczy stworzyć konto na portalu instytucji i się zalogować, aby skorzystać z tego rozwiązania.

Obsługa usługi jest bardzo łatwa, wręcz intuicyjna, więc poradzi sobie z nią każdy, nawet użytkownicy z niewielkim doświadczeniem w eksploatacji komputera. Po zalogowaniu się do portalu UFG wystarczy bowiem wejść w zakładkę „Ocena eSCOR”, po czym kliknąć w przycisk „Nowy wniosek o ocenę eSCOR” i zaakceptować zgody dotyczące przetwarzania danych osobowych, po czym zostanie wyświetlony raport zawierający analizę. Ma on formę zarówno tekstową, jak i graficzną, dzięki czemu jest czytelny i pozwala na dokładne przyjrzenie się zawartym w nim informacjom.

Czym jest system eSCOR

Usługa ocenia kierowcę w pięciostopniowej skali – od 1 do 5, przy czym im wyższa liczba, tym lepsza ocena. Co ważne, podany szacunek jest relatywny, tzn. odnosi się do innych kierowców z tej samej grupy wiekowej i odpowiada na pytanie, jak w porównaniu z nimi postrzegany jest użytkownik, dla którego został wygenerowany raport. Można się z niego dowiedzieć np. tego, jaki procent osób z Twojej grupy wiekowej kontynuuje OC dłużej niż 5 lat i jak na ich tle wypada historia Twoich szkód. Wszystkie te aspekty są ważne przy wyliczeniu składki i uwzględnia je kalkulator OC PZU, AXA, Benefia, Generali i każdego innego towarzystwa działającego na polskim rynku.

W eSCOR można poznać też szczegóły dotyczące zawieranych kolejno przez kierowców polis ubezpieczeniowych – zarówno OC, jak i AC. Użytkownik otrzymuje wgląd w komplet informacji na temat przebiegu swoich ubezpieczeń i spowodowanych przez siebie szkód, z powodu których wypłacono odszkodowanie. W razie zidentyfikowania jakichkolwiek błędnych danych w raporcie wygenerowanym w eSCOR możliwe jest pozostawienie zgłoszenia.

Zalety i wady eSCOR

Co ważne, ocena, którą otrzymuje kierowca, w praktyce nie ma żadnego znaczenia – jej charakter jest wyłącznie informacyjny. Towarzystwa nie biorą jej pod uwagę podczas wyliczania składki ubezpieczeniowej, poza tym wiele osób otrzymuje niespodziewanie niskie oceny. Nie należy się tym jednak przejmować, bo nie oznacza to bynajmniej wysokiej składki OC, która jest zawsze obliczana indywidualnie i z uwzględnieniem wielu innych czynników niebranych pod uwagę w eSCOR. Z ciekawości można sprawdzić ocenę w tym systemie, jednak nie ma co się do niej przywiązywać, podczas gdy ofert ubezpieczenia warto szukać w serwisie kalkulatoroc.org.pl.

O ile usługa oceny kierowcy pozostawia nieco do życzenia i może być uznana za niedostatecznie zrozumiałą, o tyle informacje na temat przebiegu ubezpieczenia i ubezpieczanych pojazdów oraz dotychczasowych szkód są cenne i czytelne. Właśnie dla nich wartko skorzystać z systemu eSCOR, a przy okazji przejrzeć inne usługi dostępne na portalu UFG. Stworzenie konta w nim wymaga założenia Profilu Zaufanego, który można uzyskać w prosty sposób i za darmo.

Przyciemnianie szyb samochodowych to temat, który wzbudza sporo emocji wśród kierowców. Wielu z nich marzy o zaciemnionych szybach, jednak boi się czy to będzie możliwe w ich aucie. Jeśli Ty także masz takie obawy, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Wybór odpowiedniej lawety do transportu samochodów i innych pojazdów może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy stajemy przed takim zadaniem.
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzą te spektakularne okazje na rynku samochodów używanych? Samochody z Ameryki Północnej, głównie z USA i Kanady, cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie.
Zbliża się zima, a wraz z nią mroźne dni i trudne warunki na drogach. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto przygotować swój samochód, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Oto pięć rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim nadejdą mrozy.
Wielu kierowców zastanawia się, czy przyczepy wymagają ubezpieczenia OC, a jeśli tak – ile kosztuje wykupienie polisy. Chociaż pojazdy nie mają własnego napędu, to są nieodłączną częścią transportu drogowego.
Koszty eksploatacji samochodu mogą stanowić znaczną część domowego budżetu, ale istnieje wiele sposobów, aby je skutecznie obniżyć. Regularna konserwacja pojazdu, ekonomiczny styl jazdy czy świadome wybory związane z ubezpieczeniem to tylko niektóre z działań, które mogą pomóc w oszczędzaniu. Pozna…
Zakup opon do samochodu osobowego ma bardzo duży wpływ na komfort codziennej jazdy oraz trwałość pojazdu. Wśród dostępnych na rynku produktów warto zwrócić uwagę na sprawdzone marki, takie jak Datex i Lassa, które oferują niezawodne i wysokiej jakości ogumienie. Z tego artykułu dowiesz się, jak dok…