Przejdź do głównej treści

Przyczepa samochodowa - kiedy warto rozważyć zakup?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Choć zazwyczaj kojarzy nam się z wyposażeniem firmy, także osoby prywatne z prawem jazdy kategorii B mogą na co dzień korzystać z przyczepki. Bezpieczna, przestrzenna i wytrzymała przyczepa jest w stanie pokonać naprawdę długie trasy i przewozić załadunek o różnych gabarytach i wadze.

Na co zwrócić uwagę wybierając przyczepę?

Pierwszą decyzją, jaką będziemy musieli podjąć to ładowność przyczepy, czyli maksymalna waga załadunku. Niedostosowanie się do tych wytycznych grozi mandatem oraz może przyczynić do uszkodzenia osi przyczepy, oraz ogumienia. Kolejnym ważnym kryterium jest materiał, z którego jest wykonana przyczepa - tu producenci zazwyczaj wykorzystują aluminium lub ocynkowaną stal. Oba tworzywa są odporne na korozję, co sprawia, że przyczepę można przechowywać na zewnątrz przez cały rok. Przyczepy wykonane z aluminium dodatkowo obniżają wagę własną, dając możliwość zwiększenia ładowności bez utraty stabilności. Każda przyczepa samochodowa posiada osie, które pozwalają zwiększyć masę załadunku oraz utrzymać płynność jazdy. Niezbędnym elementem każdej przyczepy i lawety jest zastosowanie odblasków oraz oświetlenie, dlatego ważne, aby regularnie sprawdzać, czy wszystkie lampy są sprawne.

Przyczepka samochodowa - jakie zastosowanie?

Wybierając przyczepę, warto wcześniej określić nasze potrzeby, gdyż ze względu na zastosowanie wyróżniamy produkty do przewozu:

  • samochodów,
  • maszyn rolniczych,
  • maszyn budowlanych,
  • produktów sypkich (z wywrotką).

Wiele modeli daje możliwość łączenia kilku zastosowań - np. przyczepa do przewozu samochodów świetnie sprawdzi się w przypadku załadowania quadów, motocykli, a nawet mini koparek. Tego typu przyczepki posiadają antypoślizgową powierzchnię oraz relingi, które umożliwiają bezpieczny przewóz pojazdów. Może posiadać stelaż oraz plandekę, które zabezpieczą pojazdy przed kradzieżą, zabrudzeniem czy opadami deszczu.

Posiadanie przyczepy usprawnia pracę w leśnictwie oraz ogrodnictwie, szczególnie jeśli pracujemy w szkółce leśnej. Warto rozważyć zakup przyczepy samochodowej także podczas budowy domu czy prowadząc firmę kurierską lub przeprowadzkową. 

Gdzie kupić przyczepę samochodową?

Zalecamy w celu zakupu skontaktować się bezpośrednio z producentem przyczep samochodowych, który nie tylko da odpowiednią gwarancję na produkty do załadunku, ale także pozwoli wybrać przyczepę dostosowaną do Państwa potrzeb. Polecaną firmą jest Besttrailers, która w swojej ofercie ma w pełni profesjonalne przyczepy i lawety, posiadające odpowiednie certyfikaty oraz testy dopuszczające produkty do użycia.

Większość kierowców deklaruje, że regularnie zdarza im się obserwować agresywne zachowania w ruchu drogowym, ale tylko niewielka część z nich przyznaje się do takich reakcji – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zaradzić tym niepożądanym emocjom. 
5 marca Komisja Europejska przedstawi plan działań dla przemysłu motoryzacyjnego, który ma zapewnić wsparcie dla sektora pozostającego pod dużą presją. Dyskusje na forum UE dotyczą m.in. możliwości rewizji zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku, o co wnioskują europosłowie z Europejskiej Par…
Wybór odpowiednich filtrów do samochodu jest kluczowym aspektem, który ma bezpośredni wpływ na wydajność, bezpieczeństwo oraz żywotność pojazdu.
Przyciemnianie szyb samochodowych to temat, który wzbudza sporo emocji wśród kierowców. Wielu z nich marzy o zaciemnionych szybach, jednak boi się czy to będzie możliwe w ich aucie. Jeśli Ty także masz takie obawy, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Wybór odpowiedniej lawety do transportu samochodów i innych pojazdów może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy stajemy przed takim zadaniem.
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzą te spektakularne okazje na rynku samochodów używanych? Samochody z Ameryki Północnej, głównie z USA i Kanady, cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie.
Zbliża się zima, a wraz z nią mroźne dni i trudne warunki na drogach. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto przygotować swój samochód, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zwiększyć bezpieczeństwo jazdy. Oto pięć rzeczy, które powinieneś zrobić, zanim nadejdą mrozy.