Skip to main content

Przyczepa samochodowa - kiedy warto rozważyć zakup?

| Artykuł sponsorowany | Moto

Choć zazwyczaj kojarzy nam się z wyposażeniem firmy, także osoby prywatne z prawem jazdy kategorii B mogą na co dzień korzystać z przyczepki. Bezpieczna, przestrzenna i wytrzymała przyczepa jest w stanie pokonać naprawdę długie trasy i przewozić załadunek o różnych gabarytach i wadze.

Na co zwrócić uwagę wybierając przyczepę?

Pierwszą decyzją, jaką będziemy musieli podjąć to ładowność przyczepy, czyli maksymalna waga załadunku. Niedostosowanie się do tych wytycznych grozi mandatem oraz może przyczynić do uszkodzenia osi przyczepy, oraz ogumienia. Kolejnym ważnym kryterium jest materiał, z którego jest wykonana przyczepa - tu producenci zazwyczaj wykorzystują aluminium lub ocynkowaną stal. Oba tworzywa są odporne na korozję, co sprawia, że przyczepę można przechowywać na zewnątrz przez cały rok. Przyczepy wykonane z aluminium dodatkowo obniżają wagę własną, dając możliwość zwiększenia ładowności bez utraty stabilności. Każda przyczepa samochodowa posiada osie, które pozwalają zwiększyć masę załadunku oraz utrzymać płynność jazdy. Niezbędnym elementem każdej przyczepy i lawety jest zastosowanie odblasków oraz oświetlenie, dlatego ważne, aby regularnie sprawdzać, czy wszystkie lampy są sprawne.

Przyczepka samochodowa - jakie zastosowanie?

Wybierając przyczepę, warto wcześniej określić nasze potrzeby, gdyż ze względu na zastosowanie wyróżniamy produkty do przewozu:

  • samochodów,
  • maszyn rolniczych,
  • maszyn budowlanych,
  • produktów sypkich (z wywrotką).

Wiele modeli daje możliwość łączenia kilku zastosowań - np. przyczepa do przewozu samochodów świetnie sprawdzi się w przypadku załadowania quadów, motocykli, a nawet mini koparek. Tego typu przyczepki posiadają antypoślizgową powierzchnię oraz relingi, które umożliwiają bezpieczny przewóz pojazdów. Może posiadać stelaż oraz plandekę, które zabezpieczą pojazdy przed kradzieżą, zabrudzeniem czy opadami deszczu.

Posiadanie przyczepy usprawnia pracę w leśnictwie oraz ogrodnictwie, szczególnie jeśli pracujemy w szkółce leśnej. Warto rozważyć zakup przyczepy samochodowej także podczas budowy domu czy prowadząc firmę kurierską lub przeprowadzkową. 

Gdzie kupić przyczepę samochodową?

Zalecamy w celu zakupu skontaktować się bezpośrednio z producentem przyczep samochodowych, który nie tylko da odpowiednią gwarancję na produkty do załadunku, ale także pozwoli wybrać przyczepę dostosowaną do Państwa potrzeb. Polecaną firmą jest Besttrailers, która w swojej ofercie ma w pełni profesjonalne przyczepy i lawety, posiadające odpowiednie certyfikaty oraz testy dopuszczające produkty do użycia.

Kiedy myślimy o zawodzie kierowcy ciężarówki, często wyobrażamy sobie długie godziny spędzone za kierownicą, przemierzanie setek kilometrów i nocowanie w różnych miejscach. Ale co z chwilami, gdy kierowca musi odpocząć?
Zastanawiasz się, jaki microcar elektryczny wybrać? Nasz przewodnik pomoże Ci odkryć zalety tych nowoczesnych pojazdów oraz dokonać najlepszego wyboru. Dowiedz się, dlaczego microcary zyskują na popularności w miejskich aglomeracjach, jakie modele warto rozważyć i jakie korzyści niesie za sobą in...
Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...
Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...
Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...
Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.
Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...