Skip to main content

Czy radni odpiszą na twojego maila - podsumowanie testu

| eoborniki | e Administracja

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest miażdżąca – NIE w 66%. Wynik naszego testu to 14:7, czternastu radnych nie odpowiedziało na żaden z naszych maili. Po pierwszym mailu odpowiedź przyszła od 6 osób, drugi mail wywołał odpowiedź tylko jednej osoby.

Na czym polegał nasz test? Wysłaliśmy na adresy mailowe zamieszczone na stronie UM w Obornikach dwa maile z prośbą o potwierdzenie otrzymania ich. Druga wiadomość wysłana była już tylko do tych Radnych, którzy nie pofatygowali się odpowiedzieć wcześniej. Odpowiedź musiała być wygenerowana świadomie. Pierwszy mail wysłany został 14 kwietnia, drugi 21 kwietnia.

Na odpowiedzi czekaliśmy do 29.04. Bardzo dziękujemy tym Radnym, którzy wykonali tą czynność i odpowiedzieli na naszą “zabawę”. Oto lista Radnych, podana według kolejności otrzymywanych odpowiedzi:

1. Ariel Mańczak (odpowiedź w dniu wysłania meila, 14.04)

2. Renata Wąsowicz (odpowiedź w dniu wysłania meila, 14.04)

3. Beata Matelska (odpowiedź 15.04)

4. Jarosław Paulus (odpowiedź 15.04)

5. Andrzej Majkowski (odpowiedź 19.04)

6. Agnieszka Roszyk (odpowiedź 20.04)

7. Irena Magdziarek (odpowiedź 22.04).

Dla wielu z Państwa Internet jest naturalnym środowiskiem wymiany informacji, myśli, miejscem rozrywki, odpoczynku i pracy. Działając w przestrzeni publicznej wydaje się być wręcz niemożliwe, aby pomijać takie “drobnostki” jak odbieranie poczty internetowej, a jednak...

Po co UM w Obornikach zakładał więc te skrzynki? Prosimy Państwa o komentarze.

Wkrótce będzie można zastrzec swój numer PESEL

Trwają prace nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Zostaw dokumenty w domu

Od 14 lipca do potwierdzenia własnej tożsamości można wykorzystywać aplikację mObywatel!

Dowód osobisty przez internet tylko do 2 sierpnia

Od 2 sierpnia nie będzie można składać wniosków o wydanie elektronicznego dowodu osobistego online przez internet.

RODO a monitoring

Czy to prawda, że wejście w życie RODO spowodowało, że monitoring w Polsce stał się nielegalny? To nieprawda. Więcej w kolejnym odcinku naszej serii „Oto RODO”.

Od przyszłego roku e-zwolnienia lekarskie

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.

ePUAP2 zamiast urzędników i marnowania czasu w kolejkach

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego i złożenie wniosku o nowy będzie możliwe online. To jedna z 20 nowych usług, które do końca maja pojawią się na testowanej platformie dla administracji publicznej ePUAP2.

Od 1 stycznia zmiany w zakresie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.