Skip to main content

Druga tura testu mailowego radnych.

| MP | e Administracja

Tylko, czy aż 6 Radnych odpowiedziało na nasz test polegający na wysłaniu do nich maila z prośbą o potwierdzenie odbioru? Akcję rozpoczęliśmy 14 kwietnia i zgodnie z zapowiedzią 21.04 wysyłamy kolejną wiadomość do tych, którzy nie odpowiedzieli na wcześniejszą informację.

Czy tym razem odpowie więcej radnych? Z uzyskanych informacji wiemy, że niektóre osoby jeszcze nie skonfigurowali sobie poczty na własnych komputerach. Miejmy nadzieję, że nie będą tłumaczyli się właśnie tym, że nie posiadają  komputera albo dostępu do Internetu. Na razie wysyłamy kolejnego maila, którego treść zamieszczamy poniżej. Na odpowiedź będziemy czekać do 29.04.2012, do godziny 20:00, czyli nasz test obejmuje okres niespełna pół miesiąca.

Witam

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy akcję “Czy Radni z Obornik korzystają z poczty internetowej?” Pierwsza wiadomość została wysłana do Państwa w dniu 14.04.2012, teraz wysyłamy maila tylko do tych radnych, którzy nie odpowiedzieli na naszą wiadomość.

Obecnie uzyskaliśmy potwierdzenie od 6 osób. Prosimy o potwierdzenie odebrania tej wiadomości poprzez kliknięcie przyciski “odpowiedz”. W polu adresat powinien pojawić się adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla pewności, że Państwa email dotarł do nas proszę zaznaczyć w opcjach “potwierdzenie przeczytania”.

Na Państwa odpowiedź będziemy czekali do 29.04.2012 do godziny 20:00. Informacja o wykonaniu tego testu zamieszczona zostanie automatycznie na portalu, tak jak to miało miejsce wcześniej. Organizatorem “testu łączności” jest portal eoborniki.pl, wszelkie uwagi można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wkrótce będzie można zastrzec swój numer PESEL

Trwają prace nad dalszym rozszerzaniem funkcjonalności aplikacji mObywatel 2.0. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Zostaw dokumenty w domu

Od 14 lipca do potwierdzenia własnej tożsamości można wykorzystywać aplikację mObywatel!

Dowód osobisty przez internet tylko do 2 sierpnia

Od 2 sierpnia nie będzie można składać wniosków o wydanie elektronicznego dowodu osobistego online przez internet.

RODO a monitoring

Czy to prawda, że wejście w życie RODO spowodowało, że monitoring w Polsce stał się nielegalny? To nieprawda. Więcej w kolejnym odcinku naszej serii „Oto RODO”.

Od przyszłego roku e-zwolnienia lekarskie

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.

ePUAP2 zamiast urzędników i marnowania czasu w kolejkach

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego i złożenie wniosku o nowy będzie możliwe online. To jedna z 20 nowych usług, które do końca maja pojawią się na testowanej platformie dla administracji publicznej ePUAP2.

Od 1 stycznia zmiany w zakresie danych osobowych

W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.