24 lipca w Łazienkach Obornickich w Obornikach (ul. Łazienkowa/ul. Żwirki i Wigury) po raz kolejny pojawi się najbardziej filmowa Škoda Yeti z mobilnym projektorem na dachu! W Wielkopolsce będzie to już szóste spotkanie z fanami kina w ramach TRANSATLANYK: Mobilne Kino ŠKODY.
Letnie Kino” jest niejako kontynuacją „Filmowych Piątków”, wcześniejszego projektu Obornickiego Ośrodka Kultury. Tym razem projekcje odbywają się w zaimprowizowanym iluzjonie w parku ośrodka, co tworzy niepowtarzalny klimat kina pod gwiazdami.
Już za kilkanasie godzin w Rogoźnie rozpocznie się XXI Jarmark na św.Wita. Zapraszamy na szereg imprez zorganizowanych przez Rogozińskie Centrum Kultury i Muzeum Regionalne.
Zapowiada się piękna niedziela i piękne świętowanie DNIA DZIECKA. W Obornikach od godziny 14:00 zapraszamy na Łazienki. Tematem przewodnim imprezy są podróże, te małe i te duże – tak aby w ten jeden dzień przemierzyć cały świat.
Przypominamy, że to już dzisiaj 4.06 i rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Fotograficznego FOTOCOOLTURA. Gośćmi tegorocznej edycji są: Maciej Moskwa, Maciej Nabrdalik i Krzysztof Gierałtowski.
Zapoczątkowany w 2013 roku projekt Fotocooltura prezentujący facynację fotografią odbędzie się 4 czerwca. Jak w latach poprzednich i w tym roku organizatorzy przygotowali szereg propozycji adresowanych zarówno dla fascynatów fotografii jak i amatorów.
Atrakcje festiwalowe:
Wystawy prac: Grzegorz Wełnicki, Maciej Moskwa, Anna Bedyńska, Krzysztof Gierałtowski, Tomasz Kulbowski, Chris Niedenthal, Karol Wilczyński, Ewa Kluczyk, Piotr Nowak, Krzysztof Ślachciak, Alicja Abramczuk, Artur Musioł, Jarosław Zadora, Maciej Plesiak, Galeria Plakatu AMS i Forum Ini…