fbpx

Oborniki. Letnie Kino

kino

 

Letnie Kino” jest niejako kontynuacją „Filmowych Piątków”, wcześniejszego projektu Obornickiego Ośrodka Kultury. Tym razem projekcje odbywają się w zaimprowizowanym iluzjonie w parku ośrodka, co tworzy niepowtarzalny klimat kina pod gwiazdami.

  W lipcu obejrzymy:

 

 -15.07.2016r. „Beyoncé: życie to tylko sen” /produkcja 2013rok – USA/.

Niezwykły dokument składający się ze scen nakręconych przez samą artystkę. Są to materiały z prób i występów. To pierwszy tak intymny portret gwiazdy, która wspomina swoją drogę na szczyt i otwarcie opowiada o karierze  oraz najważniejszych momentach życia prywatnego. Scenariusz  Ilan Benatar i Ed Burke, reżyseria Ed Burke i Beyoncé Knowles. W filmie występują: Beyoncé Knowles, Tina Knowles, Frances Manzo, Ashley Everett, Kanye West i inni.

-16.07.2016r. „Nienawistna ósemka” /produkcja 2015rok – USA/.

Film Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka” to z jednej strony znakomity western, a z drugiej przewrotny komentarz na temat politycznych i rasowych podziałów w USA. Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wojnie secesyjnej w pogrążonym w zimowym śnie Wyoming. W zajeździe zwanym Pasmanterią Minnie spotyka się ośmioro przybyszów szukających schronienia przed zamiecią. Jednym z nich jest łowca głów John Ruth zwany pieszczotliwie Szubienicą. Ruth szybko orientuje się, że nie wszyscy nowo poznani towarzysze są tymi za kogo się podają. Pewne jest jedno: nim nadejdzie świt z Pasmanterii w dramatycznych okolicznościach wymelduje się niejeden gość. Scenariusz i reżyseria Quentin Tarantino. W filmie występują: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern i inni.

-22.07.2016r. „Młodość” /produkcja 2015rok – Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania i Włochy/.

Fred i Mick przyjaciele którzy niebawem przekroczą próg osiemdziesięciu lat , wyjeżdżają do hotelu pod Alpami gdzie wspominają swoją przeszłość. Podczas spacerów, kąpieli i zabiegów spa bohaterowie głównie rozmawiają, zaś z owych rozmów – fantastycznie zresztą napisanych – wyłania się wizja starości jako plac boju z własną pamięcią. Reżyser ustawia bohaterów gdzieś w połowie drogi między pełną mądrości  „jesienią życia” którą obiecuje nam popkultura, a rozpadem tkanek i erozją umysłu którym straszy nas tzw. „kino artystyczne”. Scenariusz i reżyseria  Paolo Sorrentino, w rolach głównych Michael Caine i Harvey Keitel w pozostałych Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda i inni.

-23.07.2016r. „Ojcowie i córki” /produkcja2015rok – USA i Włochy/.

Matka ginie w wypadku w okolicznościach dość jasno sugerujących nieświadomą chęć zamordowania jej przez męża. Dlatego też ten okazuje się psychicznie niezrównoważony, niezdolny do funkcjonowania w sytuacjach stresowych. To zaś doprowadza do rozdzielenia go z córką. Później jest już tylko "zabawniej". Mamy więc uczuciowe gierki z poczuciem winy w roli głównej, które prowadzą do próby zastąpienia zmarłej siostry jej nieletnią córką. Mamy dziecko, które wyrasta na kobietę z chroniczną awersją do miłości, za co "karze się", puszczając się z facetami w każdym możliwym miejscu. Pojawia się też kolejna dziewczynka skrzywdzona przez los... Nagromadzenie ludzkich nieszczęść wydaje się w tym filmie niewyobrażalne. Ale właściwie poprowadzona narracja mimo wszystko mogło uczynić z niego wyjątkowe przeżycie. Reżyseria Gabriele Muccino, scenariusz Brad Desch. Obsada: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aron Paul, Diane Kruger, Quvenzhané  Wallis, Bruce Greenwood, Janet McTeer, Kylie Rogers i inni.

-29.07.2016r. „Footloose” /produkcja 2011rok – USA/.

Nastolatek z Bostonu  Ren MacCormack  przeprowadza się do małego miasteczka na południu i dosłownie... przeżywa prawdziwy szok kulturowy. Otóż po tragicznym wypadku, wielebny Shaw Moore   zabrania w miasteczku tańca i grania głośnej muzyki. Prowokując pastora, Ren zakochuje się w jego zbuntowanej córce  burzy status quo i odmienia miasteczko przywracając je do życia. Scenariusz Dean Pitchford i Craig Brewer, reżyseria Craig Brewer. Obsada: Kenny Wormald, Andie MacDowell, Dennis Quaid, Julianne Hough, Milles Teller, Ziah Colon, Ray McKinnon, Ser’Darius Blain i inni.

-30.07.2016r. „Ocalony” /produkcja 2013rok – USA/.

Opowieść o Czerwonym Skrzydle jest świadectwem samego Lutrella   który razem z trzema kompanami  tropił w lasach afgańskiej prowincji Kunar jednego z dowódców sił Talibanu, Ahmada Shaha. Decyzja, by oszczędzić cywili, którzy przypadkowo zdemaskowali jednostkę, okazała się brzemienna w skutkach i ściągnęła na żołnierzy pościg Talibów. Całkiem zgrabna ekspozycja, w której kamera  zagląda w zakamarki wojskowej bazy, pozwala zapoznać się z bohaterami. Zahartowanych i przerzucających się ciętymi ripostami brodaczy trudno nie lubić – zwłaszcza że definiując ich przyjacielskie relacje, reżyser nie wali z armat, tylko skupia się na drobnych symbolach żołnierskiej solidarności.  Scenariusz i reżyseria Peter Berg. Obsada: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Ben Foster, Yousuf Azami, Ali Suliman, Eric Bana Alexander Ludwig i inni.

Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 22.30. ZAPRASZAMY!