fbpx

W niedzielę odbył się festyn w obornickiej parafii Miłosierdzia Bożego

W niedzielę odbył się festyn w obornickiej parafii Miłosierdzia BożegoW niedzielę 16 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach odbył się festyn. Jak co roku przy tej okoliczności odbyło się zakończenie Pucharu Wielkiej Dziury.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00. Oprócz rozgrywanych ostatnich meczy na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, skierowanych jak zawsze głównie do dzieci. Wolontariusze ze Stowarzyszenia „Ludzki Gest” przygotowali loterię fantową oraz ciasto i herbatę, a cały dochód z nich zostanie przeznaczony dla 16-letniego Michała i jego mamy, którzy walczą z chorobą nowotworową. Michał w tej chwili leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Jego mama przeszła niedawno kolejną operację w Poznaniu. Poddawana jest zarówno chemioterapii, jak i radioterapii. Osoby, które chciałyby pomóc rodzinie proszone są o kontakt z Stowarzyszeniem "Ludzkim Gestem". Główną nagrodą w loterii był rower ufundowany przez ks. Zbigniewa Urnego. Do wygrania były także m.in. płyty Libera, Sylwii Grzeszczak z ich autografami a nawet dres reprezentacji olimpijskiej.

Na festynie pojawili się także członkowie Drużyny Libera, którzy wsparli Stowarzyszenie "Ludzki Gest" w zbiórce funduszy.  Kilkoro z nich wystąpiło z Ludzkim Gestem w meczu piłkarskim przeciwko Drużynie Szpiku, który zakończył się wygraną tych pierwszych 3:2. W bramce zwycięskiej drużyny wystąpiła Agnieszka Roszyk.

A na jakie dokładnie atrakcje mogli liczyć najmłodsi?  Dzieciaki mogły skorzystać bez opłat z dmuchanych placów zabaw, wodnych kul, malowania twarzy. Straż pożarna przyjechała wysięgnikiem i każdy kto chciał mógł zostać wyniesionym ponad bawiący się tłum. Dodatkowo była możliwość przejażdżki bryczką. Główną atrakcją był lot balonem. Nie można się dziwić, że wszystkie dzieciaki chciały choć na tę chwilę unieść się w powietrze balonem.

Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju wręczał burmistrz Tomasz Szrama.

Podczas festynu zebrano ok. 4 tys. zł. Trafią one do wspomnianej wyżej rodziny.