Wyniki wyborów do PE w Powiecie Obornickim

Wyniki wyborów do PE w Powiecie Obornickim

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w powiecie obornickim wyniosła .... i była niższa od ogólnokrajowej.

Jak podaje PKW w poszczególnych gminach frekwencja ukształtowała się na poziomach: 21,00% (Oborniki), 19,85% (Rogoźno), 17,81% (Ryczywół).

W całym Powiecie uprawnionych do głosowania jest 45 531 osób, wydano 9 215 kart do głosowania. To nieznacznie więcej niż liczba czytelników naszego portalu (miesięcznie prawie 9 tysięcy osób).

Frekwencja w calej Polsce była nieznacznie większa. Nie jest to powód do dumy zarówno dla wyborców jak i wybranych. Jednak oceniając przeprowadzoną na naszym terenie kampanię wyborczą można stwierdzić, że jej właściwie nie było. Zerowe zaangażowanie lokalnych polityków, brak przemyślanmej akcji wyborczej na peno wpłynęły na takie podejście do tych wyborów. 

W powiecie największe poparcie otrzymała:

 • Platforma Obywatelska (32,04),
 • PiS (20,97)
 • SLD-UP (11,84)
 • PSL (11,39)
 • Europa Plus TR (9,23)
 • Nowa Prawica (5,62)

Pozostałe komitety wyborcze nie przekroczyły progu wyborczego, czyli:

 • Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (4,43)
 • Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy (2,28)
 • Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina (2,21)

Zdecydowana wygrana Platformy Obywatelskiej w Obornikach i Rogoźnie wskazuje, ze te ugrupowanie ma w naszym terenie twardy elektorat, czy taki układ wytrzyma do najbliższych wyborów samorzadowych? Na pewno coraz większe znaczenie w naszym Powiecie odgrywa Europa Plus i czarny koń tych wyborów Nowa Prawica.

Poniżej wyniki w poszczególnych gminach:

 • Oborniki: PO (35,13), PiS (20,15), SLD-UP (12,12), PSL (11,52), Europa Plus TR (6,33), NP (6,24).
 • Rogoźno: PO (28,38), PiS (21,88), Europa Plus TR (15,46), SLD-UP (12,13), PSL (6,97), Solidarna Polska (6,11).
 • Ryczywół: PO (24,84), PiS (23,04), PSL (22,62), SLD-UP (9,51), Europa Plus TR (8,46).

żródło danych: http://pe2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/powiaty/view/3016

 

Komentarze  

#5 KNP 2014-05-28 23:17
Ludzie ogarnijcie się. Dlaczego glosujecie na tych złodziei. Przecież im zależy na tym żeby państwo doprowadzić do ruiny.
Proszę poświęcić 30min ważne: http://www.youtube.com/watch?v=A2EFjHIyD-Y
Cytować
#4 lovestory 2014-05-28 17:06
Dowody dowody :lol: :lol: :lol: :lol: :
Cytować
#3 ludek 2014-05-28 01:28
Cytuję Robert:
Mamy niezbite dowody na fałszowanie wyborów! Sprawa już zgłoszona do prokuratury - https://www.youtube.com/watch?v=9xV3hpNS6M0

Bzdety, polacy po prostu olewają wybory od zawsze. Za komuny szło sie obowiązkowo, jak nie było wyboru, teraz jest wybór i się nie chodzi na wybory. Pan na filmiku sam sobie zaprzecza, mowiąc, że 76 % polaków nie poszło do wyborów bo nie miało na kogo zagłosować. Generalnie w calej europie ludzie mają gdzieś te wybory.
Cytować
+2 #2 Robert 2014-05-28 01:07
Mamy niezbite dowody na fałszowanie wyborów! Sprawa już zgłoszona do prokuratury - https://www.youtube.com/watch?v=9xV3hpNS6M0
Cytować
+2 #1 Majster 2014-05-27 01:10
"Brawo" dla oborniczan :) Kolejny raz wygrywają PO i PIS, którzy od wielu lat mówią to samo ścierwo a wy głupie polaczki zamiast zmienić coś w tym kraju brniecie w tych pajaców. Na pewno tym razem będzie to ogromny sukces dla Polski. Chociaż nie ma co się dziwić. Połowa z tych co na nich głosowała to wiek 40-80, czyli nie ludzie co choć trochę się znają na polityce ale zaślepieni bilbordami, milionowymi kampaniami i sprytnymi trikami PR-owców z partii, którzy wbijają wam do podświadomości same śmieci i sugerują na kogo głosować. W sumie po co cokolwiek zmieniać skoro Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, nie jest zadłużony, bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie, emerytury dostajemy w wieku 50 lat w wysokości 4 tys.,mamy niskie podatki, kraj nie odbiera nam większości dochodów, służba zdrowia działa sprawnie i kompetentnie, szkolnictwo również dobrze wygląda a ludzie po studiach wyższych nie muszą wyjeżdżać do pracy do szwabów i anglików. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! 
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież