Tadeusz Czajka: Samorządność jest dziś w potrzasku, potrzebujemy odwrotu od tej tendencji
Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego, Barbara Oliwiecka, przewodnicząca klubu radnych Polski 2050 z Kalisza, Ewa Schädler, przedsiębiorczyni to “kandydaci na kandydatów” na listy wyborcze Polski 2050 Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach parlamentarnych w województwie wielkopolskim.
“Poważnie myślimy o tym, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę dlatego już dzisiaj chcemy przedstawić tych, którzy mają szansę znaleźć się na naszych listach wyborczych do Parlamentu. Chcemy ich pokazać, żebyście mogli z nimi pracować, mówić o swoich obawach, problemach, o tym co ma być rozwiązane i wspólnie szukać tych rozwiązań”- mówił Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podczas konferencji prasowej w Poznaniu.
“Od 16 lat jestem wójtem, a wcześniej przez kilkanaście lat prowadziłem działalność gospodarczą. Samorząd ma świadomość, że przedsiębiorczość jest istotną częścią społeczności, bo wpływa na jej rozwój. Ale samorządność jest dziś w potrzasku, potrzebujemy odwrotu od tej tendencji”- mówił Tadeusz Czajka, kandydat na kandydata Polski 2050 Szymona Hołowni.
Barbara Oliwiecka zaznaczyła, że samorząd jest bardzo ważny, bo silny samorząd to silna rodzina.” Każda rodzina zasługuje na to, żeby podstawowe potrzeby jak: wynagrodzenie, dostęp do edukacji, do transportu publicznego, opieka zdrowotna były zaspokojone”- mówiła Barbara Oliwiecka, kandydatka na kandydatkę Polski 2050 Szymona Hołowni w wyborach parlamentarnych.
Ewa Schädler, podkreśliła, że przed wejściem do struktur Polski 2050 Szymona Hołowni nie zajmowała się polityką. “Zaangażowałam się, bo wierzę, że mamy dziś realną możliwość zmiany sposobu prowadzenia polityki w Polsce. Uważam, że polityka powinna łączyć, a nie dzielić. Bezsensowne spory i kłótnie w parlamencie powinny być zastąpione rzetelną pracą i służbą na rzecz Polski i Polaków”- mówiła Ewa Schädler, kandydatka na kandydatkę Polski 2050 Szymona Hołowni w wyborach parlamentarnych.
Pierwszym aspektem mobilnej konwencji partii Polska 2050 Szymona Hołowni jest prezentacja priorytetów partii w formie czterech słów określających najważniejsze dla Polski 2050 zagadnienia. Słowo zaprezentowane w Poznaniu to: RODZINA.
“Wiele firm rodzinnych stoi dzisiaj na krawędzi. Są doświadczone kolejnymi nieszczęściami, które albo rząd albo natura rzuca im pod nogi: lockdown-y, Polski Ład, Rachunki Grozy Rząd powinien wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, to one generują ponad połowę naszego PKB” - mówił Szymon Hołownia.
Lider Polski 2050 podkreślił, że rząd nie ma prawa mówić przedsiębiorcom i samorządom, żeby oszczędzać energię, jeśli sam nie zacznie tego robić. “Czekamy, aż rząd położy na stole konkretny plan oszczędzania energii w sektorze, za który odpowiada. Nie może być tak, że idzie się do Polaków i mówi, schładzajcie w domach o 2 stopnie, a kioski Orlenu, same Orleny czy Kancelaria Premiera są oświetlone jak na Nowy Rok” - mówił Szymon Hołownia.
Szymon Hołownia przypomniał jeden z pomysłów Polski 2050. “Żeby było sprawiedliwie apelujemy-wzorem innych krajów- o opłatę solidarnościową. Dzisiaj ci, którzy ponadprzeciętnie bogacą się na naszych rachunkach powinni oddać część tego w postaci opłaty solidarnościowej. Ta opłata powinna pomóc pokryć rachunki małym i średnim przedsiębiorcom”- mówił Szymon Hołownia.
Lider Polski 2050 zaznaczył, że jego ugrupowanie oczekuje deklaracji od ministra Czarnka, że nie będzie ograniczenia nauczania ze względu na brak ogrzewania. “To obowiązek rządu, żeby zapewnić dzieciom edukację w tym trudnym okresie zimowym. Nie możemy fundować dzieciom kolejnego nauczania zdalnego, bo doskonale wiemy, czym to się skończy. Pozamykane przedszkola i szkoły oznaczają, że ktoś nie będzie mógł pójść do pracy, a więc cały budżet rodzinny znowu się zawali, a dzieci zapłacą koszt psychologiczny”- mówił Szymon Hołownia.
“Potrzebujemy sprawiedliwości, potrzebujemy równości, szacunku do pracy. Potrzebujemy, żeby to państwo stanęło z głowy na nogi i wreszcie wydawało nasze pieniądze we właściwy sposób” - podsumował Szymon Hołownia.