Skip to main content

Czy pani prezes Gersdorf kontroluje rzeczywistość?

| Jan Filip Libicki, fot. Jan Skalik | Polityka

Pani prezes Gersdorf dotarła swego czasu do Pałacu Prezydenckiego na ślubowanie sędziego TK, którego uważała za dublera. Potem tłumaczyła się jakoś tak, że to niby przez przypadek. Teraz tłumaczy, że wypadku nie zauważyła. Nie pierwszy raz więc nie orientuję się w rzeczywistości, w której orientować się powinna.

Wydarzyła się tragedia. Śmiertelny wypadek. Świadkami tego wypadku byli była I prezes Sądu Najwyższego i były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Jedni z najważniejszych prawników w kraju, byli świadkami tego wypadku i tak po prostu sobie odjechali. Zaiste zdumiewające. 

Zdumiewające byłoby, gdyby jakikolwiek świadek tego wypadku po prostu sobie odjechał. Tu odjechały najwyższe prawnicze autorytety. Możliwości są dwie. 

Z powodu pierwszej niestety rządzący zacierają ręce. Bo pierwsza możliwość jest taka, że Państwo Sędziowie uznali, że ich po prostu normalne zachowania nie obowiązują. Że będąc świadkami śmiertelnego wypadku, mogą się zachowywać inaczej niż każdy zwykły obywatel. Dlaczego PiS zaciera ręce? 

Bo jeśli mamy z taką sytuacją do czynienia, to trudno o bardziej wyrazisty dowód na tę słynną już sędziowską kastowość. Jeśli z taką sytuacją mamy do czynienia to PiS – tryumfalnie, opierając się na tym przypadku – będzie dowolnie okładał po głowie wszystkich sędziów. A zafundowali im to prezesostwo Zdziennicki i Gersdorf. 

Jest wreszcie wariant drugi. Pani prezes Gersdorf dotarła swego czasu do Pałacu Prezydenckiego na ślubowanie sędziego TK, którego uważała za dublera. Potem tłumaczyła się jakoś tak, że to niby przez przypadek. Teraz tłumaczy, że wypadku nie zauważyła. Nie pierwszy raz więc nie orientuję się w rzeczywistości, w której orientować się powinna. Tylko to jednak sprawa dużo poważniejsza…Staje więc przed nami pytanie, czy prezes Gersdorf kontroluje otaczającą ją rzeczywistość? I czy ją kontrolowała będąc I prezes Sądu Najwyższego? 

Szczerze mówiąc, ponury dylemat…

                                                                               Jan Filip Libicki

Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoo...
Temat inwestycji przeważał podczas spotkania Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego z burmistrzem Tomaszem Szramą.
Krzysztof Paszyk staje przed życiową szansą na zdobycie silnej pozycji w powiecie obornickim. Może tutaj rządzić i dzielić niczym prawdziwy król przez wiele lat.
Dariusz Standerski z Rożnowa wszedł w skład nowego rządu premiera Donalda Tuska.
Wybory samorządowe zbliżają się dużymi krokami. Komitety dokonują już tylko kosmetycznych poprawek.
Sejm wybrał w poniedziałek 11.12.2023 Donalda Tuska na Prezesa Rady Ministrów. "Za" głosowało 248 posłów, przeciw — 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.