Przejdź do głównej treści

Lepper, Giertych, Gowin – los koalicjantów PiSu

| z Jarosławem Gowinem, Sejm RP, Warszawa, 2011 rok. fot. Ewa Gawęda | Polityka

Dziś bardzo krótko. Jarosław Gowin znalazł się w szpitalu. Przyczyną ma być depresja. 

Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i do polityki, bo uważam, że jeszcze przyda się Polsce. Jako były członek PiS uważam też, że przyczyną jego obecnych kłopotów zdrowotnych jest współpraca z tą partią. Lepper, Giertych i Gowin – te trzy nazwiska, byłych koalicjantów partii Jarosława Kaczyńskiego układają się w dramatyczną triadę, pokazującą, co czeka każdego koalicjanta tej partii. Wielokrotnie mówiłem, że PiS nie zawiera koalicji, tylko pożera swoich koalicjantów. A sposób tego pożerania - jak widać - odbija się na ich życiu i zdrowiu. 

Niech te przypadki będą smutnym ostrzeżeniem dla wszystkich tych, którzy myślą, o koalicji z tą partią. Także dla tych w szeregach PSL, którzy wydają się czasem to sugerować. 

Na marginesie – w 2011 roku, w Krakowie, w restauracji w Zaułku świętego Tomasza, mówiłem Jarosławowi Gowinowi, że każda współpraca z PiSem tak się kończy. 

Bardzo mi przykro że miałem rację….

                                                                                                  Jan Filip Libicki (24.11.2021)

 

 

 

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…