Niech Kidawa - Błońska debatuje z Morawieckim

Morawiecki zapytany czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem niż on, co prawda przyznał że tak, ale przeszło mu to przez zęby z wyraźnym trudem. „Rdzenny” PiSowiec nie miałby z tym żadnego problemu. Morawiecki problem miał. I to wyraźny. Ja bym w to uderzał.

Dziś krótko. Kilka słów o kandydaturze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.

Uważam to za bardzo dobry ruch Koalicji Obywatelskiej i to z kilku względów.

Po pierwsze wystarczy popatrzeć na reakcje PiS-u, żeby zobaczyć zdezorientowanie. Co mówi PiS? Że to ruch spóźniony. Że to kopiowanie Kaczyńskiego. Że Grzegorz Schetyna boi się starcia w Warszawie z Jarosławem Kaczyńskim. Krótko mówiąc żadnego merytorycznego argumentu.

Po drugie. To oczywiste, że Grzegorz Schetyna będzie miał lepszy wynik we Wrocławiu niż Małgorzata Kidawa - Błońska, a Kidawa - Błońska będzie miała lepszy wynik w Warszawie, niż Grzegorz Schetyna. Każdy, kto startuje w okręgu dla siebie obcym, ma gorszy wynik niż kiedy występuje w okręgu własnym, w którym jest zakorzeniony.

Wreszcie po trzecie – i moim zdaniem najważniejsze. Mateusz Morawiecki nie potrafi występować publicznie. Zacina się, plącze mu się język. Do tego dochodzą kwestie - moim zdaniem - ambicjonalne. Morawiecki chyba jest człowiekiem bardzo ambitnym. Widać to było w jego ostatnim wywiadzie dla TVN. Morawiecki zapytany czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem niż on, co prawda przyznał że tak, ale przeszło mu to przez zęby z wyraźnym trudem. „Rdzenny” PiSowiec nie miałby z tym żadnego problemu. Morawiecki problem miał. I to wyraźny. Ja bym w to uderzał.

Ten fakt, oraz słabość występów publicznych, jest czymś co Kidawa - Błońska mogłaby zdyskontować znakomicie. W interesie Platformy leży więc doprowadzenie do debaty między nią, a urzędującym premierem. Naprawdę dziwię się, że nikt jeszcze nie podnosi tej kwestii. Naprawdę warto zrobić to jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież