Przejdź do głównej treści


Będą budować drogi na Bielawach

| Łukasz | Lokalne

Będą budowac kolejne drogi na Bielawach

Gmina Oborniki planuje kolejne inwestycje. Tym razem w kolejce stoją 2 ulice na Bielawach.

Każdego roku na osiedlu toczą się liczne inwestycje. Krok po kroku realizowany jest plan budowy dróg na osiedlu, który zapoczątkowany był już za poprzedniej władzy. Celem jest utwardzenie wszystkich ulic na Bielawach.

Na chwilę obecną przygotowana jest inwestycja na 2 ulicach. Mowa o ul. Dmowskiego i ul. Mikołajczyka. To mieszkańcy tych właśnie ulic najszybciej będa zmogli zapomnieć o problemach z błotem po obfitych opadach deszczu.

Radna Beata Matelska zapewniła nas, że będzie bezwzględnie walczyła także o ogródek jordanowski i miejsca parkingowe przy ul. Topolowej. O sprawie pisaliśmy tutaj.

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.