Przejdź do głównej treści

Święto Niepodległości w powiecie obornickim

| MP | Lokalne

Z uwagi na obecną sytuację związaną zarówno z pandemią jak i kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę mogą być wyjątkowe.

Z jednej strony mamy czas pandemii, przez co wielu z nas unika imprez masowych, z drugiej strony coraz mocniej uwypukla się emocjonalna potrzeba zamanifestowania w obecnym czasie w pokojowy sposób naszej polskości, przywiązania do Polski

Mimo wszystko zachęcamy Państwa do udziału w przygotowanych imprezach, szczególnie tych odbywających się na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku. W tym dniu niech będzie „biało- czerwono”!!!!

 

Oborniki

11 listopada 1024x1024

9:00 Uroczystość w Parku Niepodległości

9:15 Biegi szkolne

10:00 Msza św. za Ojczyznę w kościele farnym

11.11 Start Biegu Niepodległości

Rogoźno

11listopada plakat

O godzinie 10:00 odprawiona zostanie msza święta w Kościele św. Wita. O godzinie 11:00 delegacja władz samorządowych, w imieniu mieszkańców gminy oraz przedstawicieli organizacji, szkół i stowarzyszeń, złoży symboliczną wiązankę pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

O godzinie 12:00 odbędzie się strzelanie niepodległościowe na strzelnicy Bractwa Kurkowego „Rogoża”. O godzinie 17:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Rogoźnie na Wieczór Pieśni Patriotycznej

 

Ryczywół

bialo czerwony plakat Uczvijmy Niepodlegla 11 Listopada 2021

10.15 - Msza Święta za Ojczyznę (kościół parafialny)
11.00 - Manifestacja patriotyczna (Plac 1 Maja)
17.00 - Koncert piosenek polskich
Beata Spychalska - polska Adele, uczestniczka programu The Voice of Poland (sala GOK)

 

 

To duże wyróżnienie dla całej gminy – prowadzona w Obornikach kampania edukacyjna Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafiła na łamy Proto.pl, jednego z najważniejszych portali branżowych w Polsce, poświęconych komunikacji i PR.
Uczniowie szkoły z Chrustowa doczekają się upragnionej sali gimnastycznej. Trwają już pierwsze prace.
Podczas obchodów Dni Obornik,  27 czerwca 2025, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Ceremonia składała się z czterech części, w trakcie których wręczono wyróżnienia dla firm, instytucji i osób szczególnie zasłużonych dla Gminy Oborniki.
W tym roku ponownie w ramach Dni Obornik w piątek, 27 czerwca, odbędzie się Dzień Profilaktyki Zdrowia, pod hasłem „GO po zdrowie!”. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnych darmowych badań.
Przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Obornikach ruszyła kolejna inwestycja wodociągowo-kanalizacyjna realizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. To część szerszego programu obsługi prywatnych inwestorów, który z powodzeniem funkcjonuje na terenie gminy.
Od 2018 roku w Polsce obowiązuje prawo, nakładające na władze samorządowe obowiązek sporządzania raportu o stanie gminy. Regulacje te mają zastosowanie zarówno do gmin, powiatów, jak i województw.
Zgodnie z wnioskiem podpisanym przez Burmistrza Zaranka zwołana jest w dniu 18.06.2025 w trybie nadzwyczajnym sesja Rady Miejskiej w Rogoźnie.