Skip to main content

Proces naliczania odsetek

calculator 723917 1280

Wielu ludzi jest świadomych, że za brak uiszczenia danej należności w terminie grożą nam pewne konsekwencje. Niewielu jednak wie skąd te konsekwencje się biorą i jak obliczyć ich wielkość.

W obecnej dobie internetu i digitalizacji wszystkich aspektów życia oferowanych jest mnóstwo rozwiązań, które ułatwiają nam podejście do tematów, które jeszcze parę lat temu bardzo utrudniały nam życie. Weźmy na przykład naliczanie odsetek ustawowych. Kiedyś aby dowiedzieć się o ile wzrosła kwota należności, która mamy uiścić trzeba było rozpisywać rozliczenia korzystając z ustalonych wzorów i algorytmów. Dzisiaj, internet oferuje mrowie stron, na których znajdziemy kalkulator odsetek. W takim wypadku cały proces sprowadza się do wypełnienia kilku rubryczek i mamy gotową kwotę podaną co do grosza i z zerowym marginesem błędu.

Strony te są zaprojektowane bardzo przejrzyście i nawet osoby, dla których surfowanie po sieci nie należy do zadań najprostszych i nie jest ich codziennością, nie będą miały większych trudności z ich obsługą. Przejrzysty interfejs i jasno opisane pola, w których umieszczamy niezbędne dane są zaprojektowane z myślą o prostej i szybkiej obsłudze. Technologia w tym wypadku spełnia swoje założenie w stu procentach i ułatwia człowiekowi życie jak tylko to możliwe.

Nie należy jednak zapominać, że mimo tych wszystkich dóbr technologicznych, niewywiązywanie się w terminie z danych zobowiązań wobec naszych wierzycieli to coś czego należy unikać. Może to mieć znaczący wpływ zarówno na stan naszego konta jak i na to co dzieje się w naszej psychice. Nie od dziś wiadomo, że rosnące zadłużenie odciska swoje piętno na psychice człowieka i często może go zmusić do zasięgania pomocy u psychologa lub psychoterapeuty. Ma ono również negatywny wpływ na jego reputacje wśród bliskich mu osób, a nawet na jego przyszłe zdolności kredytowe.

Tak więc, dla osób, które potrzebują pomocy z obliczaniem tychże konsekwencji, internet ma do zaoferowania wiele specjalistycznych stron i pomocnych rozwiązań.

  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 3 osoby podejrzane o kierowanie grupą przestępczą i wyłudzanie podatku VAT.