Zabrała pijanemu kluczyki i wezwała policję!

Zabrala pijanemu kluczyki i wezwala policje

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 45-letni kierowca osobowego fiata, który w sobotnie popołudnie w Obornikach uszkodził dwa zaparkowane na parkingu pojazdy. Dalszą jazdę uniemożliwiła mu przypadkowa osoba, która chwilę później powiadomiła Policję.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. na terenie Obornik. Tego dnia w godzinach popołudniowych jedna z mieszkanek miasta usłyszała odgłos gniecionej karoserii samochodowej. Gdy swój wzrok skierowała w stronę słyszanych dźwięków jej oczom ukazał się pojazd marki Fiat, który uderzał w inne zaparkowane na parkingu pojazdy. Kobieta niezwłocznie podbiegła do samochodu i gdy zauważyła, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu zabrała kluczyki ze stacyjki, a następnie zadzwoniła po patrol Policji. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze obornickiej drogówki podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Poza sprawą w Sądzie będzie musiał na własny koszt pokryć wyrządzone szkody. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wzorowa obywatelska postawa Oborniczanki zasługuje na pochwałę. Kobieta nie czekając na przyjazd patrolu bez wahania zainterweniowała i uniemożliwiła dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Być może dzięki temu uniknięto zdarzenia, które mogłoby się zakończyć czyjąś tragedią.

Oborniccy policjanci dziękują za czujność oraz natychmiastową reakcję, która pomogła w ujęciu sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież