fbpx

Policjanci uratowali desperata

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach uratowali życie 33-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Desperat po rodzinnej kłótni wybiegł z domu krzycząc, że się powiesi. Dzięki szybkiej reakcji policjantów zostało uratowane ludzkie życie.
W miniony wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej.

Policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego po przyjeździe na miejsce zastali zdenerwowaną kobietę, która oświadczyła, że jej syn po awanturze rodzinnej zagroził odebraniem sobie życia a następnie wybiegł z domu. Sytuacja była dramatyczna, gdyż nie była to pierwsza taka próba jaką podjął 33-latek.

Sierż. Remigiusz Pauszek oraz post. Krzysztof Polzin natychmiast zaczęli szukać desperata. Po chwili zauważyli mężczyznę, który zeskoczył z krzesła i zawisł na sznurku przymocowanym do drzewa. Policjanci podbiegli do niego, podnieśli i zwolnili uciskającą pętlę. Z uwagi na jego stan na miejsce została wezwana karetka pogotowia.

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie bójmy się poprosić o pomoc. Zgłoszenie się do instytucji pomocowych bez wątpienia pomoże w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji.