Przejdź do głównej treści

Film z królikiem bije rekordy popularności.

| MP | e Leśnik

krolik

Rekordy popularności bije film opublikowany przez Nadleśnictwo Oborniki na profilu społecznościom. Film przedstawia … a może sami zobaczycie J

Z uzyskanych informacji wiemy, że film został nakręcony minionego roku,  na terenie osady leśnej, bezpośrednio przy domy emerytowanego leśniczego. Przedstawione na filmie sceny zadziwiają nie tylko troska samicy królika, ale i całą starannie przeprowadzoną operacją karmienia małych.

Najważniejszym obowiązkiem każdego zwierzęcia jest bezwzględna walka o przetrwanie gatunku, jakże to inne od naszego ludzkiego podejścia do rzeczywistości.

Zapraszam do oglądania, film ma około 9 minut, warto obejrzeć całość. W chwili obecnej film obejrzało już prawie 18 000 osób:) , czas na Ciebie.

 

Parlament Europejski na posiedzeniu parlamentarnym w październiku 2024 przyjął w trybie pilny odroczenie wprowadzenie przepisów dotyczących EUDR!!!  Aktywiści i lobbyści Zielonego Ładu zostali przegłosowani, czy to początek zmian i odejście od zielonej ideologii?
Jak donoszą leśnicy, takiego wysypu borowików jak w tym sezonie nie pamiętają najstarsi grzybiarze. Gdzie pozostawić samochód jadąc na grzyby?
W miniony weekend do lasów ruszyło, a właściwie wjechało samochodami, wiele osób w poszukiwaniu grzybów, niestety często zostawiając … rozsądek w domu.
Od godziny 12:00, kiedy to przyjęto pierwsze zgłoszenie o pożarze wzdłuż linii kolejowej na odcinku Oborniki – Rogoźno, do godzin popołudniowych trwała walka z bardzo niebezpiecznymi pożarami. W podobny sposób w 1992 roku rozpoczął się ogromny pożar Puszczy Noteckiej w okolicy Miał.
Wczoraj doszło do pożaru lasu w okolicy Gniezna, spłonęło ponad 20 hektarów lasu. Akcja gaszenia trwała do godzin wieczornych, dogaszanie pożaru trwa nadal.
Nadleśnictwa Durowo i Oborniki prowadzą oprysk poboczy dróg tworząc w ten sposób tzw. barierę zapachową dla dzików.
Nadleśnictwo Durowo informuje, że w dniach 16 – 17 sierpnia 2024 r. będzie wykonywany oprysk poboczy, tworząc tzw. ogrodzenie zapachowe ograniczające przemieszczanie się dzików, co jest elementem walki z ASF.