Skip to main content

Co z możliwością odwiedzin Śnieżycowego Jaru?

| MP | e Leśnik
foto: Nadleśnictwo Łopuchówko
foto: Nadleśnictwo Łopuchówko

Pogoda za oknami coraz mocniej przypomina wiosnę, która kojarzy się wielu mieszkańcom naszego regionu z kwitnącymi śnieżycami. Kiedy będzie można w tym roku odwiedzić rezerwat w Uchorowie?

W obecnej chwili śnieżyce dopiero zaczynają sporadycznie przebijać się przez warstwę liści, do kwitnienia jeszcze bardzo daleko. Pojawiła się jednak informacja o braku możliwości odwiedzania w tym roku rezerwatu Śnieżycowy Jar – dementujemy tą informację, rezerwat będzie dostępny na tych samych zasadach jak co roku.

Należy pamiętać, że rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar położony jest na terenie aktywnego poligonu wojskowego, na którym na co dzień obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu przez 7 dni w tygodniu. Informacja o możliwości odwiedzania rezerwatu będzie publikowana przez Nadleśnictwo Łapuchówko, na bieżąco, na profilu społecznościowym oraz stronie www! Tymczasem zachęcamy do poszukiwania ranników w okolicy Radojewa.

 

 

Atak niedźwiedzia na człowieka był obroną własnego terytorium

W okresie powojennym w polskiej części Bieszczad praktycznie niedźwiedzi nie było, w latach 70-tych mówiło się o liczbie około 20-stu, obecnie szacuje się, że jest ich około 150. Niedźwiedź przygotowujący się do snu zimowego wypłoszony z gawry zaatakował w niedzielę w Bieszczadach aktywistów ekol...

Leśnicy rozdają sadzonki drzew

Przez dwa dni, 2-3.10.2023 r. pod siedzibą Nadleśnictwa Oborniki w Dabrówce Leśnej, rozdawane są sadzonki drzew.

Zagłosuj na Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki

Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki od momentu uruchomienia stało się jednym z najpopularniejszych celów wycieczek szkolnych i grup zorganizowanych w naszym regionie, teraz inicjatywa obornickich leśników potrzebuje Państwa głosów!

Kangur w Puszczy Zielonce

W często odwiedzanej przez mieszkańców naszego powiatu Puszczy Zielonce spotkano bardzo nietypowe dla naszej części Europy zwierzę.

Z lasu wzięte… rowerem po lesie

Lasy państwowe są dostępne dla wszystkich i stają się coraz częstszym celem wycieczek. Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają turystów. Leśnicy w całej Polsce wychodzą naprzeciw tej grupie użytkowników lasu i zachęcają do skorzystania z bogatej oferty t...

W lasach rozpoczął się okres narodzin.

Na polskich polach, łąkach i lasach zaczynają pojawiać się młode koźlęta saren i cielęta jeleni lub danieli. Co robić gdy spotkamy takie maleństwo w lesie?

Żywica pierwszorzędnym kosmetykiem dla dzików

Leśna kosmetyka w wykonaniu dzików może zadziwić niejedną osobę. Czochranie się o drzewo wcale nie jest zwykłym „drapaniem”.