Skip to main content

Zagłosuj na film Nadleśnictwa Oborniki!

| MP | e Leśnik

Głosujemy na film Nadleśnictwa Oborniki - ramach VII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”.

 Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszą, według Państwa, produkcję zgłoszoną na VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych, który odbywa się w dniach 25-30 września 2022 r. Samo głosowanie publiczności możliwe jest do godziny 12:00 w dniu dzisiejszym!

Film Nadleśnictwa Oborniki pt.  Oborniki - Budowanie lokalnego partnerstwa zaprezentowano w kategorii instytucje publiczne. Film ten jest nominowany do fazy finałowej. Oprócz oceny jury przyznana będzie także nagroda publiczności. Oto link do formularza głosowania: https://tiny.pl/wtxf7

 

Link do innych filmów festiwalowych:

https://tiny.pl/7dzx9

 

Atak niedźwiedzia na człowieka był obroną własnego terytorium

W okresie powojennym w polskiej części Bieszczad praktycznie niedźwiedzi nie było, w latach 70-tych mówiło się o liczbie około 20-stu, obecnie szacuje się, że jest ich około 150. Niedźwiedź przygotowujący się do snu zimowego wypłoszony z gawry zaatakował w niedzielę w Bieszczadach aktywistów ekol...

Leśnicy rozdają sadzonki drzew

Przez dwa dni, 2-3.10.2023 r. pod siedzibą Nadleśnictwa Oborniki w Dabrówce Leśnej, rozdawane są sadzonki drzew.

Zagłosuj na Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki

Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki od momentu uruchomienia stało się jednym z najpopularniejszych celów wycieczek szkolnych i grup zorganizowanych w naszym regionie, teraz inicjatywa obornickich leśników potrzebuje Państwa głosów!

Kangur w Puszczy Zielonce

W często odwiedzanej przez mieszkańców naszego powiatu Puszczy Zielonce spotkano bardzo nietypowe dla naszej części Europy zwierzę.

Z lasu wzięte… rowerem po lesie

Lasy państwowe są dostępne dla wszystkich i stają się coraz częstszym celem wycieczek. Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają turystów. Leśnicy w całej Polsce wychodzą naprzeciw tej grupie użytkowników lasu i zachęcają do skorzystania z bogatej oferty t...

W lasach rozpoczął się okres narodzin.

Na polskich polach, łąkach i lasach zaczynają pojawiać się młode koźlęta saren i cielęta jeleni lub danieli. Co robić gdy spotkamy takie maleństwo w lesie?

Żywica pierwszorzędnym kosmetykiem dla dzików

Leśna kosmetyka w wykonaniu dzików może zadziwić niejedną osobę. Czochranie się o drzewo wcale nie jest zwykłym „drapaniem”.