Skip to main content

Młody wilk uratowany przez leśników

| MP | e Leśnik
foto: Nadleśnictwo Miłomłyn
foto: Nadleśnictwo Miłomłyn

W Polsce na terenach leśnych spotyka się coraz więcej wnyków. Tym razem na śmiercionośną pułapkę złapał się młody wilk.

Na terenie Nadleśnictwa Miłomłyn, niedaleko Ostródy po zgłoszeniu przez  zaniepokojono mieszkańca lokalni Lesnicy  i lekarz weterynarii przeprowadzili akcję wyratowania młodego wilka wnyków. Zwykły stalowa linka unieruchomiła młodego wilka. Na miejscu uwięzienia widoczne były liczne ślady wskazujące, że zwierzę próbowało się oswobodzić, walczyło o przetrwanie. Przed przystąpieniem do uwalniania, wilk został uśpiony przez lekarza weterynarii.

Lekarz po oswobodzeniu młodego basiora zadecydował, że jego stan zdrowia wymaga dalszej obserwacji. Leśnicy podjęli decyzje o przewiezieniu rannego zwierzęcia do prowadzonego przez Lasy Państwowe Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Napromek” w Nadleśnictwie Olsztynek. W ośrodku tym wilk będzie dochodził do siebie i zostanie wypuszczony spowrotem na wolność w tym samym terenie.

Temat wilka elektryzuje ostatnio całą Polskę a w naszym regionie szczególnie mieszkańców Swarzędza. Już niebawem podejmiemy ten temat podając informacje, jak jest z wilkiem w Puszczy Noteckiej.

 

foto: zrzut ekranowy www.youtube.com/channel/UCSkyDUM5x1CeyYr8qRgQC1w

 

Sadzenie lasu – zielonym do góry!

Kiedy mieliście okazję posadzić las? Nadleśnictwo Oborniki wyszło z inicjatywą sadzenia lasu i zaprasza  wszystkich chętnych 13.04.2024.

Lasy warte dialogu

W dniu 22 marca 2024 roku w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Natura Rerum w Zielonce odbyło się spotkanie z udziałem reprezentantów organizacji przyrodniczych, ochrony środowiska, instytucji państwowych oraz samorządowych, przedstawicieli przemysłu drzewnego, zakładów usług leśnych, organizacji tur...

Konferencja - Las Modelowy w Obornikach

W Nadleśnictwie Oborniki odbyła się konferencja naukowa, na której leśnicy, naukowcy, samorządowcy, przyrodnicy, mieszkańcy i podmioty zajmujące się organizacją turystyki podsumowali 8 lat funkcjonowania Lasu Modelowego.

Do protestu 6.03.2024 przyłączają się leśnicy. Dlaczego protestują?

Leśnicy podjęli decyzję o udziale w proteście 6 marca 2024 roku, gdzie wspólnie z pracownikami firm leśnych, myśliwymi, przedstawicielami firm drzewnych i przede wszystkim rolnikami protestują przeciwko założeniom Zielonego Ładu, zapalnikiem do protestu było działanie Ministerstwa Klimatu I Środo...

Atak niedźwiedzia na człowieka był obroną własnego terytorium

W okresie powojennym w polskiej części Bieszczad praktycznie niedźwiedzi nie było, w latach 70-tych mówiło się o liczbie około 20-stu, obecnie szacuje się, że jest ich około 150. Niedźwiedź przygotowujący się do snu zimowego wypłoszony z gawry zaatakował w niedzielę w Bieszczadach aktywistów ekol...

Leśnicy rozdają sadzonki drzew

Przez dwa dni, 2-3.10.2023 r. pod siedzibą Nadleśnictwa Oborniki w Dabrówce Leśnej, rozdawane są sadzonki drzew.

Zagłosuj na Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki

Multimedialne Centrum Edukacyjne w Nadleśnictwie Oborniki od momentu uruchomienia stało się jednym z najpopularniejszych celów wycieczek szkolnych i grup zorganizowanych w naszym regionie, teraz inicjatywa obornickich leśników potrzebuje Państwa głosów!