Unikalna fotografia reklamowa

Mówi się, że każdy produkt jest na sprzedaż – i pewnie to prawda, tylko jak przedstawić daną rzecz czy usługę, by zwróciła na siebie zainteresowanie odbiorców?

Co to jest fotografia reklamowa?

Pod tym dość enigmatycznym pojęciem kryje się bardzo prosty przekaz – to zdjęcie produktu, który ktoś chce sprzedać. 

Wydaje się to dość proste – robimy zdjęcie, wystawiamy je na forum publiczne i czekamy na potencjalnych klientów; niestety to tak nie działa. Aby znaleźć nabywców, trzeba ich zaintrygować przedstawionym produktem, więc zdjęcie reklamowe powinno być wykonane profesjonalnie, musi promować przedstawiony na nim obiekt, podkreślić jego największe walory, zatuszować ewentualne mankamenty lub niedostatki, a przede wszystkim powinno spełniać oczekiwania potencjalnych klientów, zainteresować ich swoją formą lub treścią oraz wzbudzić pragnienie zakupu danego produktu.

Profesjonalne podejście do fotografii reklamowej

Cała sztuka wykonanej dobrej fotografii reklamowej leży w gestii fotografa – musi on nieraz uciec się do delikatnych sztuczek, trików oraz lekkich retuszów, ponieważ zazwyczaj produkty naturalne nie zawsze wyglądają zachęcająco na pierwszy rzut oka. 

Dla fotografowanych produktów nie jest ważne otoczenie – przedmioty niejako martwe, czyli pozostające w bezruchu można z powodzeniem fotografować w studio lub wybranym przez zleceniodawców miejscu – wybór odpowiedniego planu zdjęciowego nie ma większego znaczenia, ponieważ jako tło fotografii reklamowej może służyć każdy, podłożony później plener. Ważne, by skupić się na samym produkcie – jego wygląd w całej fotografii jest najważniejszy.

Właściwa ekspozycja produktu

Jeszcze przed zrobieniem zdjęć produkt trzeba odpowiednio przygotować – można go dokładnie oczyścić, nabłyszczyć, odpowiednio upozować, część produktów można zastąpić atrapą lub użyć innej substancji o tym samym kolorze. Takie triki stosuje się głównie w fotografiach reklamowych produktów kulinarnych. Z produktami przestrzennymi jak meble, architektura czy przedmioty ruchome sprawa wygląda nieco inaczej – tu trzeba zastosować odpowiednie filtry na obiektyw, sfotografować obiekt pod starannie wybranym kątem, a czasami doświetlić za pomocą odblaskowych blend.

Obróbka końcowa zdjęć

Zrobione zdjęcia to dopiero początek pracy nad fotografią reklamową – w tej części robót swoją najważniejszą rolę znakomicie odegra specjalny program komputerowy.
Programy komputerowe stworzone do obróbki zdjęć cyfrowych to najczęstsza technika stosowana przy fotografii reklamowej. Pozwala na wyeksponowanie reklamowanego produktu za pomocą lepszego nasycenia barw, rozmycia niepożądanego elementu w tle, dodania głębi przedmiotom, rozjaśnienia lub przyciemnienia obrazu oraz dodania cieni lub półcieni.

Całość prac nad zdjęciami reklamowymi pojedynczego produktu zajmują sporo czasu – jest to jednak niezbędne do stworzenia idealnej fotografii reklamowej, która zostanie wykorzystana w broszurach, folderach lub czasopismach promujących dany obiekt.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież