Skip to main content

Top 5 Najlepszych Sportów Dla Psów

| Artykuł sponsorowany | Nasze hobby

Psy to bez cienia wątpliwości ogromnie ruchliwe zwierzęta. Z tego też powodu musimy zabierać je na spacery, które wyczerpią ich energię na tyle, by nie rozrabiały. Niekiedy jednak spacer to za mało i w takiej sytuacji warto wybrać psi sport, którym pupil mógłby się zająć. Nie macie pomysłu, co do wyboru? Poznajcie zatem TOP 5 Najlepszych Sportów dla Psów i wybierzcie ten najtrafniejszy!

 

Sport dla psa - Na co postawić?

Sport jest bardzo ważnym elementem zarówno życia psa, jak i człowieka. Bez niego obie strony mogą odczuć niezbyt przyjemne na tle fizycznym. Regularny ruch pozwala na zachowanie zdrowej sylwetki, ale i dobrego samopoczucia. Czego możemy się więc spodziewać, jeśli chodzi o sport dla psa? Czy znajdziemy w nim podobne dziedziny do ludzkich aktywności?

Jak możecie się domyślać, oczywiście, że tak. Warto jednak wypróbować różne opcje, zanim postawicie na jeden najczęściej wykonywany sport. Z pewnością testowanie różnych aktywności fizycznych pozwoli wam również na poznanie swojego pupila od innej strony. Kiedy znajdziecie ten odpowiedni sposób ćwiczeń z psiakiem, to będziecie pewni, że to jest właśnie to, czego szukaliście.

Sport dla psów, jak i dla ludzi jest niemałą rozrywką, którą lubimy zarówno uprawiać, jak i oczywiście oglądać. Oglądając ulubione zespoły, czy zawodników na wydarzeniach sportowych często jesteście pewni wyniku. Jeśli chcecie go obstawić, to warto zrobić to u zaufanego bukmachera. W tym celu powstał ranking bukmacherów, który przedstawia korzyści różnych stron bukmacherskich.

Najlepsza aktywność dla psów - TOP 5

Aby pomóc wam we wprowadzeniu ciekawych aktywności dla waszych psów, postanowiliśmy wyłonić 5 najlepszych wyborów. Najczęściej wybieranym z nich jest oczywiście agility, czyli psi tor przeszkód. Co ciekawe, jeśli was pies się w to wciągnie, to będziecie mogli go wystawić do zawodów z innymi psami. Podczas tego rodzaju sportu, psy i właściciele mają szansę na pogłębienie swojej więzi.

Inną opcją, na którą bez cienia wątpliwości warto, jest się zdecydować, jest Bikejoring, czyli wspólna jazda na rowerze w towarzystwie psa. Wy jako właściciele jedziecie waszym sprzętem, a piesek biegnie przy waszym boku. Pamiętajcie w tym momencie o odpowiednio długiej smyczy, aby nie doszło do tragedii, jeśli ta wkręciłaby się w wasze koło lub łańcuch.

Sport dla psa, który również może się wam spodobać, jeśli lubicie ćwiczenia typu cardio, to canicross. Na czym polega ten konkretny rodzaj aktywności, w który angażujemy psa? Oczywiście skupia się on odbywaniu biegów przełajowych wraz z towarzyszącym wam psem. Co ciekawe, jest to dyscyplina sportowa, która zalicza się do grupy sportów psich zaprzęgów.

Sport dla psa - To nie koniec!

Jak możecie się domyślać, to nie koniec sportów, które znajdują się w przygotowanym przez nas zestawieniu. Otóż kolejną aktywnością, którą polecamy dla psa skorego do ruchliwości, jest dogtrekking. Na czym polega? Jest marsz lub bieg na orientację. Musimy się podczas niego mierzyć z różnymi przeciwnościami i przeszkodami, które trzeba pokonać wspólnie wraz z psem.

Ostatnim sportem dla psów, jaki przygotowaliśmy, jest coursing, natomiast można go uznać za najbardziej wymagający ze sportów. Polega on na gonieniu przez psy sztucznej ofiary, a wszystko ma miejsce w naturalnym środowisku. W tym przypadku świetnie sprawdzają się psy myśliwskie i to właśnie takie rasy najczęściej widzimy w zawodach tego sportu.

Mamy nadzieję, że któryś z podanych sportów podbije wasze serce i waszego pupila. Wspólnie spędzony aktywnie czas na pewno będzie bezcenny.

foto: freepik.com

Błystka wahadłowa na pstrąga – jak wybrać najlepszą?

Pstrąg to jedna z najbardziej pożądanych zdobyczy dla wielu wędkarzy. Spryt tej ryby może stanowić prawdziwe wyzwanie, a odpowiedni dobór przynęty jest kluczem do sukcesu.

Jakie sznurki do makramy są najlepsze? Poradnik dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makramą, to w Twojej głowie z pewnością pojawia się mnóstwo pytań. Jaki sznurek jest najlepszy? Który kolor wybrać? Czy zwracać uwagę na materiał, z którego został wykonany? Zobacz, o czym powinna wiedzieć każda osoba, która dopiero odkrywa piękną sztukę m...

Zaszczep pasję do fotografii w córce!

Fotografia to nie tylko zawód czy hobby, ale przede wszystkim sposób wyrażania siebie, uchwycenia chwil i opowiadania historii za pomocą obrazów. Dzięki temu można uwiecznić wspomnienia, zapamiętać ważne momenty czy stworzyć rożne albumy DIY. Sprawdź, jak rozbudzić w swojej córce pasję do fotogra...

Jakie zwierzęta poza rybami możesz umieścić w akwarium? Przekonaj się!

Akwarium zakłada się w konkretnym celu – aby hodować wybrane rodzaje rybek. Jednak chcąc urozmaicić środowisko wodne, poza ozdobami i roślinnością, można umieścić w nim także inne gatunki zwierząt. O jakich mowa? Przeczytaj poniższy artykuł!

PZW: karty wędkarskie powinny być zachowane

Każda osoba wędkująca na polskich wodach śródlądowych, z wyjątkiem młodzieży poniżej 14 lat i cudzoziemców czasowo przebywających w Polsce, ma ustawowy obowiązek posiadania karty wędkarskiej. Jest to dokument wydawanym jednorazowo, dożywotnio, przez starostwo powiatowe właściwe dla ...

Czy psy powinny jeść owoce i warzywa?

Psy to mięsożercy, a więc podstawą ich jadłospisu powinno być bogate w białko i tłuszcze wysokiej jakości mięso oraz podroby. Jednak w zrównoważonej diecie czworonoga nie powinno także zabraknąć produktów roślinnych. Owoce i warzywa są źródłem cennych witamin, minerałó...

Szelki, czy obroża? Oto jest pytanie! Sprawdź, co na ten temat sądzą eksperci

  Szelki, czy obroża? Przed tym dylematem stoi każdy opiekun czworonożnego przyjaciela. Niestety opinie są podzielone. Część osób uważa, że obroże przy psach, które ciągną na spacerach nie są najlepszym wyborem, ponieważ mogą wywierać zbyt duży nacisk m.in. na tchawicę oraz ga...