Skip to main content

Wykaz kandydatów Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu nr 2

| Marcin | Wybory samorządowe 2024
foto: pkw.gov.pl
foto: pkw.gov.pl

Do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego swoich kandydatów wystawiło 9 komitetów wyborczych. Łącznie wybieramy 7 radnych.

Okręg wyborczy nr 2 w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego swoim zasięgiem obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski.

Wyborcy dokonają wyboru z 73 kandydatów z 9 komitetów wyborczych. Z naszego powiatu startuje 8 osób, są to (wg. wieku):

Komitet Wyborczy Nr Nazwisko i imiona Miejscowość zamieszkania Wiek
KKW LEWICA 2 STANDERSKI Dariusz Marian Rożnowo 30
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 4 BISKUPSKI Sławomir Paweł Rogoźno 41
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 6 GÓRNA Magdalena Rogoźno 43
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 9 NAJDEK Małgorzata Żukowo 46
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 MATUSZAK Rafał Przemysław Łukowo 49
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 ZIELIŃSKI Michał Witold Bogdanowo 51
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 4 WĄSOWICZ Renata Maria Jaracz 57
KKW LEWICA 7 MIKOŁAJCZYK Marek Rogoźno 58

Spośród kandydatów najmłodsi maja 20 lat, najstarszy kandydat ma 79 lat. Oto pełna lista kandydatów z okręgu wyborczego nr 2 w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

Komitet Wyborczy Nr Nazwisko i imiona Miejscowość zamieszkania Wiek
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 1 BOGUSŁAWSKI Jacek Wojciech Piła 51
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 2 RUTKOWSKA-KRUPKA Mirosława Wanda Piła 79
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 3 OWSIANNY Paweł Michał Skórka 49
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 4 MAGDA Marta Anna Kurnatowice 40
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 5 ĆWIRZEŃ Marcin Ryszard Trzcianka 37
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 6 GÓRNA Magdalena Rogoźno 43
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 7 ŁUSZCZ Piotr Stanisław Wągrowiec 53
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 8 ROZMARYNOWSKA Mariola Barbara Chodzież 65
KKW KOALICJA OBYWATELSKA 9 AJCHLER Przemysław Marek Międzychód 44
KKW LEWICA 1 GRZECHOWIAK Agnieszka Magdalena Wągrowiec 53
KKW LEWICA 2 STANDERSKI Dariusz Marian Rożnowo 30
KKW LEWICA 3 WILK-BARAN Anna Elżbieta Wronki 44
KKW LEWICA 4 PRZYDRÓŻNY Michał Jakub Wróblewo 22
KKW LEWICA 5 SIENKIEWICZ Bożena Chodzież 66
KKW LEWICA 6 SYSKA Jakub Henryk Budzyń 20
KKW LEWICA 7 MIKOŁAJCZYK Marek Rogoźno 58
KKW LEWICA 8 KOSTECKA Irena Genowefa Żelice 64
KKW LEWICA 9 AJCHLER Romuald Kazimierz Sieraków 75
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 1 WOJTIUK Tomasz Piotr Jastrowie 29
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 2 BEJMA Małgorzata Anna Zbietka 56
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 3 JANKOWSKI Piotr Budzyń 56
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 4 GICZELA Karolina Urszula Izdebki 35
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 5 PAWŁOWSKA Dorota Helena Śmiłowo 58
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 6 KOTIUSZKO Adam Jan Niekursko 55
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 7 RADZI Zbigniew Mieczysław Orle Wielkie 48
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 8 WACHOWIAK Dariusz Paweł Szamotuły 55
KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI 9 NAJDEK Małgorzata Żukowo 46
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ 1 MENDLIK Katarzyna Alicja Piła 56
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ 2 KRZYWDA Arkadiusz Czesław Kobierno 39
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ 3 WOJCIECHOWSKA Wioletta Beata Bogusławice 44
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ 4 MAZGAJCZYK Andrzej Konin 45
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ 5 WASILEWSKI Bartosz Turek 35
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 1 DOMINICZAK Aleksander Tadeusz Poznań 35
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 2 LISIECKA Katarzyna Kalisz 44
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 3 MICHALAK Ewelina Teresa Gutów 35
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 4 FRĄCKOWIAK Magdalena Helena Śrem 44
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 5 SROKOWSKI Arkadiusz Stanisław Chodzież 51
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 6 PONIATOWSKI Mariusz Mikołaj Rataje 41
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 7 PIĄTEK Grzegorz Łowyń 46
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW 8 CYRULIK Sebastian Stanisław Czarnków 35
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 1 PULIT Adam Górzna 48
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 2 WŁODARSKA-WOJTECKA Karolina Izabela Margonin 39
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 3 KULESZA Agnieszka Dorota Sobolewo 46
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 4 BISKUPSKI Sławomir Paweł Rogoźno 41
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 5 JUREK Marta Gołańcz 31
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 6 BĄK Kamila Osiek nad Notecią 45
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 7 WIECZÓR Lidia Wronki 51
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 8 KASIOR Piotr Krzyż Wielkopolski 52
KW KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 9 WERESZCZYŃSKI Waldemar Kaźmierz 67
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 ZIELIŃSKI Michał Witold Bogdanowo 51
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 BOGRYCEWICZ Adam Trzcianka 31
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 SIWIAK Barbara Anna Piła 60
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 MATUSZAK Rafał Przemysław Łukowo 49
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 5 DZIDO Modysława Chodzież 76
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 OWCZAREK Zbigniew Jerzy Łowyń 74
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 KOSECKA-ROGOWSKA Lucyna Czajcze 56
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 RADECKA Zofia Barbara Wiatrowiec 72
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 RATAJCZAK Wiesław Michał Rokietnica 54
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 1 JAKUBOWSKI Leszek Sieraków 35
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 2 KOWALCZYK Katarzyna Krzyżówki 37
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 3 MICHALAK Łukasz Piotr Koźlątków 32
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 4 WOŹNIAK Justyna Maria Osuchów-Parcela 38
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 5 RATAJCZAK Sylwia Joanna Promnice 49
KW STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY” 6 KASPRZAK Roman Poznań 61
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 1 OLĘDZKI Wiesław Zenon Skórka 58
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 2 KOWALSKI Patryk Radawnica 20
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 3 HANKOWSKI Marcin Piła 31
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 4 WĄSOWICZ Renata Maria Jaracz 57
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 5 ZYZIK Ewa Piła 40
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 6 ABRAM Sylwester Lipiny 47
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 7 JANIK-NOWAK Ewelina Ilona Kobylec 35
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 8 KUFFEL Anna Marzena Tomaszewo 51
KW WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 9 GRÓDECKI Jacek Piła 63

źródło: https://wybory.gov.pl/samorzad2024

Wyniki wyborów do Rady Gminy Ryczywół

Frekwencja w wyborach samorządowych 07.04.2024 w Gminie Rogoźno wyniosła 54,79%. Łącznie w wyborach wystartowało 41 osób z 4 komitetów.

Koalicja Obywatelska zdobyła aż 5 mandatów

Koalicja Obywatelska zdobyła 5 mandatów. Będzie to największa siła w Radzie Powiatu Obornickiego.

Wyniki wyborów do Rady Gminy Rogoźno

Frekwencja w wyborach samorządowych 07.04.2024 w Gminie Rogoźno wyniosła 54,79%. O mandat radnego walczyło 51 kandydatów.

Skład Rady Powiatu Obornickiego po wyborach 07.04.2024

Łącznie w wyborach do władz powiatu wzięło udział 22 325 uprawnionych osób, co przekłada się na frekwencję na poziomie około 51%.

Wyniki wyborów w okręgu wyborczym nr 2 do Rady Powiatu Obornickiego

Do wyborów w okręgu wyborczym nr 2 (gm.Rogoźno i Ryczywół) wystartowało 36 kandydatów z 4 list wyborczych. Wyborcy w okręgu wyborczym nr 2 wybierali 7 radnych.

Wyniki wyborów w okręgu wyborczym nr  1 do Rady Powiatu Obornickiego

Do wyborów w okręgu wyborczym nr 1 (gm.Oborniki) wystartowało 60-cioro kandydatów z 5-ciu list wyborczych. Wyborcy w okręgu wyborczym nr 1 wybierali 10-ciu radnych.

Łukasz Zaranek Burmistrzem Rogoźna

W wyniku wyborów z 07.04.2024 Burmistrzem Rogoźna wybrano w I turze Łukasza Zaranka.