Skip to main content

Trwa kampania wyborcza. Czy będzie merytoryczna?

| Łukasz | Wybory samorządowe 2024

Trwa kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Zakończy się 5 kwietnia o godz. 24:00.

Jesienne wybory parlamentarne przyniosły ze sobą zmianę władzy. Po 2 kadencjach rządów zjednoczonej prawicy jej miejsce zajęła koalicja złożona z Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Trwająca przed nią kampania wyborcza stała często pod znakiem brutalizacji sceny politycznej. Ciężko było w niej usłyszeć merytoryczne argumenty. Często było w niej dużo przekazów motywujących swój elektorat. 

Nasze lokalne wybory zapowiadają się wyjątkowo. Liczba tworzonych komitetów i idąca za nimi liczba kandydatów na radnych może być znacznie większa niż w poprzednich głosowaniach. A jak będzie z kulturą polityczną? Na pewno będzie dużo merytoryki. Kończy się najdłuższa w historii samorządu kadencja. Rządzący mają możliwości chwalenia się wieloma sukcesami. Liczba komitetów wyborczych jest jednak duża. Walka o mandaty będzie więc zaciekła. Czy będzie zgodna z prawem? Przy takiej liczbie kandydatów na pewno nikt nie zawaha się pozwać konkurenta w trybie wyborczym, jeśli tylko uzna to za zasadne. Oby jednak do takich sytuacji nie dochodziło. 

 

Wybory samorządowe 2024

Premier Donald Tusk podczas poniedziałkowej konferencji nieoczekiwanie podjął temat wyborów samorządowych. Rusza więc kolejna machina wyborcza!