Prawo i Sprawiedliwość liderem ostatnich sondaży

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje nieznaczne prowadzenie w ostatnich sondażach przedwyborczych.

W Polsce wybierzemy w niedzielę 52 posłów. W całej Unii Europejskiej będzie ich aż 751. Wybory rozpoczęły się już w czwartek w Holandii, ale tam potrwają do niedzieli. W ostatnim dniu przed ciszą wyborczą liderem sondaży jest Prawo i Sprawiedliwość, a zanim Koalicja Europejska.

Z prognozy wykonanej przez PARR i Badania.pro PiS może liczyć na 39,3% poparcia. Druga jest Koalicja Europejska z 38%. Szanse na mandaty mają jeszcze: Wiosna Robert Biedronia (8,6 %), Konfederacja (5,5%) i Kukiz'15 (5,4%).

W sondażu wykonanym przez Kantar także liderem jest PiS z wynikiem 36% poparcia, przed KE z 34%, Wiosną 8% i Konfederacją 6%. Do europarlamentu nie dostałby się wg tego sondażu Kukiz15.

Wg IBRiS PiS ma zwyciężyć PiS (38%), przed KE (35%), Wiosną (6%), Konfederacją (5%) i Kukiz'15 (5%).

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież