Przejdź do głównej treści

Techniczna obsługa nieruchomości – jak to działa?

| tekst zewnętrzny | Technologia

5

 

Techniczna obsługa nieruchomości ma na celu zapewnienie użytkownikom najwyższego komfortu oraz bezpieczeństwa podczas przebywania na jej terenie. Poprzez termin  bezpieczeństwa rozumiemy sprawność działania instalacji oraz urządzeń stanowiących wyposażenie budynku.

Powyższa definicja jest tylko ogólnym zarysem bardzo rozległego tematu. Poniżej podamy kilka przykładów na konkretne działania firmy odpowiadającej za obsługę techniczną nieruchomości. Na początku podzielimy zakres obowiązków na obsługę techniczną, eksploatacyjną, oraz konserwacyjną.

Obsługa techniczna:

  • utrzymywanie instalacji w odpowiedniej kondycji technicznej
  • planowanie przeglądów technicznych
  • prowadzenie dokumentacji technicznej
  • stały monitoring urządzeń, instalacji oraz systemów działających na terenie budynku
  • serwis techniczny działający całą dobę

Obsługa eksploatacyjna:

  • dbanie o czystość urządzeń
  • dbanie o czystość w pomieszczeniach
  • planowanie remontów części wspólnych w sposób nie zakłócający korzystania z obiektu
  • wykonywanie pozostałych prac zleconych przez właściciela nieruchomości
  • sporządzanie listy prac niezbędnych do wykonania dla pełnego komfortu użytkowania

Obsługa konserwacyjna:

  • przygotowywania harmonogramu prac konserwatorskich
  • nadzór nad firmami wykonującymi prace konserwatorskie

Na http://www.fmsol.pl - obsługa techniczna nieruchomości Kraków na wyciągnięcie ręki.

Jak widzimy zakres obowiązków firmy zarządzającą nieruchomością jest ogromny. Spójrzmy na to z dwóch stron, ze strony właściciela oraz firmy zarządzającej.

Dla właściciela takiej nieruchomości jest to niewątpliwie idealne rozwiązanie, cały zakres techniczny oddaje w ręce jednej firmie mając zapewnienie, że wszystkie urządzenia oraz instalacje są sprawne i bezpieczne dla użytkowników. Nie musi się również martwić żadnymi, nagłymi awariami, ponieważ ma zapewniony całodobowy serwis. Ze strony firmy zarządzającej  sprawa wygląda nieco inaczej, jest to bardzo duży zakres obowiązków wymagający zatrudnienia wielu specjalistów z różnych branż, oraz synchronizacja wielu prac jednocześnie. Niestety Wykonawca chcąc znaleźć źródło utrzymania musi dopasować się do wymagań rynku.

Walcowanie blach jest jednym z najważniejszych procesów technologicznych. Pozwala na nadanie arkuszom blachy określonej krzywizny przy zachowaniu konkretnej, precyzyjnie kontrolowanej grubości. Jednak nie jest to zadanie proste i żeby się powiodło, trzeba rozwiązać kilka problemów.
Prawidłowe nawilżanie powietrza w przestrzeniach przemysłowych to nie tylko kwestia komfortu pracy, lecz przede wszystkim warunek stabilności procesów technologicznych, jakości produktów oraz bezpieczeństwa ludzi i maszyn.
Dlaczego szlifowanie blachy czarnej jest kluczowe w obróbce metali? Szlifowanie blachy czarnej to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności i trwałości.
Nagranie własnej piosenki w profesjonalnym studio nagrań to marzenie wielu artystów. Proces ten wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i przemyślanych decyzji, aby końcowy efekt spełnił oczekiwania. W naszym artykule dowiesz się, jak mądrze wybrać studio do nagrywania piosenek, jak przygotować s…
Bezpieczeństwo danych firmowych jest jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia współczesnego przedsiębiorstwa. Wiele firm coraz częściej staje się celem cyberataków, które mogą prowadzić do poważnych strat finansowych i reputacyjnych. Dlatego ochrona danych to priorytet, który wymaga kompleksow…
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe tech…
Caterpillar, czyli marka częściej kojarzona jako CAT, to jedna z najbardziej cenionych marek w branży maszyn budowlanych na świecie. Maszyny CAT to też najczęściej spotykane na polskich placach budowy ładowarki, koparki, spycharki, walce czy wiertnice. Sprawdź, jak wiele dla ich wydajnej i bezpiecz…