Skip to main content

Biurowy laptop w dobrej cenie

| tekst sponosowany | Technologia

 b50

 

Lenovo B50 występuje na rynku w wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Najtańsze z nich kosztują niewiele ponad 1000 złotych, natomiast ceny najdroższych nie przekraczają granicy 3000 złotych. Dzięki temu pozwolić na niego może sobie praktycznie każda firma.

Oczywiście poszczególne modele laptopa gwarantują zupełnie odmienne osiągi. Wszystko to sprawia, że warto dokładnie omówić każdy z nich, tak abyśmy wiedzieli, na co dokładnie możemy liczyć.

Procesory i karty graficzne

Najstarszy model urządzenia (B50-45) najczęściej korzysta z procesorów firmy AMD. Są to układy A8-6410 oraz A6-6310, które posiadają cztery rdzenie (obsługują także cztery wątki), jednak gwarantują przeciętną wydajność, która raczej nie sprawdzi się w firmie. Dużo lepiej pod tym względem wypada Lenovo B50-70, korzystający z procesorów Intel Core czwartej generacji. Nawet niskobudżetowa wersja tego modelu, w którym znajdziemy układ Intel Pentium, może pochwalić się wyższymi osiągami i kulturą pracy.

Oczywiście najlepiej wygląda sytuacja w przypadku najnowszej odsłony laptopa. Zamontowanie w nim procesory piątej generacji charakteryzują się przyzwoitym działaniem, które w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw okaże się w zupełności wystarczające. Szczególnie polecane są konfiguracje wyposażone w procesor i7-5500U.

Jeżeli chodzi o karty graficzne, możliwości mamy dwie. W laptopach najtańszych znajdziemy jednostkę AMD Radeon R5 M230, natomiast w modelach najnowszych R5 M330. Obie występują w wersjach z 2GB pamięci, jednak większa wydajnością charakteryzuje się tak druga. Zagwarantuje ona stabilną pracę w programach graficznych, a także obsługę niektórych gier, spośród których wymienić można takie tytuły jak: FIFA 16, World of Warships czy GRID: Autosport.

Pamięć i matryca

Biorąc pod uwagę obsługiwaną pamięć RAM, omawiany laptop spełnia standardy typowe dla urządzeń biznesowych. Zamontować w nim możemy bowiem maksymalnie 16 GB pamięci. Pamiętać należy jednak o tym, że w przypadku modeli z zamontowany procesorem Intel Pentium, wartość ta będzie dwa razy mniejsza.

Jeżeli zależy nam na rozdzielczości Full HD (1920x1080), decydujmy się na Lenovo B50-70 lub -80. Posiadają one również powłokę atyrefleksyjną, która zdecydowanie ułatwi nam pracę w przypadku lekkiego nasłonecznienia.

Za konfigurację wyposażoną z najlepszą kartę graficzną, a także procesor i3 zapłacimy około 1800 złotych. Chcąc skorzystać z możliwości układów serii i7 i dysków twardych o pojemności 1 TB, będziemy musieli jednak wydać około 600-700 złotych więcej. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej specyfikację, a także ceny, omawiany laptop jest niezwykle podobny do Lenovo G50, który również występuje na rynku w wielu konfiguracjach.

Oba urządzenia okażą się w zupełności wystarczające, by spełnić potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Pamiętać należy jednak o tym, aby dokładnie przeanalizować specyfikację wybranego przez nas laptopa. Tak duże zróżnicowanie sprzętowe może bowiem sprawić, że przypadkowo zakupimy coś, czego nie chcieliśmy. 

Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...
Rozwój infrastruktury w Obornikach staje się kluczowym elementem długoterminowej strategii wzrostu gospodarczego regionu.
Jesteś właścicielem zakładu produkcyjnego i chcesz uniknąć kosztownych przestojów pracy? Szukasz rozwiązań, z którymi zapobiegniesz opóźnieniom w realizacji zamówień? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy pięć czynności, z którymi możesz skuteczniej utrzymać ciągłość produkcji i dobry wizerunek wśród kl...
Kompleksowy Przewodnik po Zakupie Laptopów Używanych: Jak Znaleźć Idealny Sprzęt.
Płyty warstwowe, dzięki swoim zaawansowanym technologicznie właściwościom, coraz częściej stają się materiałem pierwszego wyboru na rynku budowlanym. Ich zastosowanie obejmuje nie tylko tradycyjne budownictwo, ale również specjalistyczne konstrukcje, takie jak chłodnie, magazyny czy obiekty usług...
Obróbka skrawaniem CNC jest kluczowym elementem nowoczesnego przemysłu, wprowadzającym rewolucyjne zmiany w sposobie, w jaki tworzone są komponenty maszyn, urządzeń i innych przedmiotów codziennego użytku.
Światowym liderem rynku sztucznej inteligencji są Stany Zjednoczone, które mocno inwestują w opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Za nimi plasują się Chiny, w których rozwijane są z jednej strony aplikacje mobilne czy przydatne  algorytmy, a z drugiej – mocno kontrowersyjny social scoring,...