Przejdź do głównej treści

Biurowy laptop w dobrej cenie

| tekst sponosowany | Technologia

 b50

 

Lenovo B50 występuje na rynku w wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Najtańsze z nich kosztują niewiele ponad 1000 złotych, natomiast ceny najdroższych nie przekraczają granicy 3000 złotych. Dzięki temu pozwolić na niego może sobie praktycznie każda firma.

Oczywiście poszczególne modele laptopa gwarantują zupełnie odmienne osiągi. Wszystko to sprawia, że warto dokładnie omówić każdy z nich, tak abyśmy wiedzieli, na co dokładnie możemy liczyć.

Procesory i karty graficzne

Najstarszy model urządzenia (B50-45) najczęściej korzysta z procesorów firmy AMD. Są to układy A8-6410 oraz A6-6310, które posiadają cztery rdzenie (obsługują także cztery wątki), jednak gwarantują przeciętną wydajność, która raczej nie sprawdzi się w firmie. Dużo lepiej pod tym względem wypada Lenovo B50-70, korzystający z procesorów Intel Core czwartej generacji. Nawet niskobudżetowa wersja tego modelu, w którym znajdziemy układ Intel Pentium, może pochwalić się wyższymi osiągami i kulturą pracy.

Oczywiście najlepiej wygląda sytuacja w przypadku najnowszej odsłony laptopa. Zamontowanie w nim procesory piątej generacji charakteryzują się przyzwoitym działaniem, które w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw okaże się w zupełności wystarczające. Szczególnie polecane są konfiguracje wyposażone w procesor i7-5500U.

Jeżeli chodzi o karty graficzne, możliwości mamy dwie. W laptopach najtańszych znajdziemy jednostkę AMD Radeon R5 M230, natomiast w modelach najnowszych R5 M330. Obie występują w wersjach z 2GB pamięci, jednak większa wydajnością charakteryzuje się tak druga. Zagwarantuje ona stabilną pracę w programach graficznych, a także obsługę niektórych gier, spośród których wymienić można takie tytuły jak: FIFA 16, World of Warships czy GRID: Autosport.

Pamięć i matryca

Biorąc pod uwagę obsługiwaną pamięć RAM, omawiany laptop spełnia standardy typowe dla urządzeń biznesowych. Zamontować w nim możemy bowiem maksymalnie 16 GB pamięci. Pamiętać należy jednak o tym, że w przypadku modeli z zamontowany procesorem Intel Pentium, wartość ta będzie dwa razy mniejsza.

Jeżeli zależy nam na rozdzielczości Full HD (1920x1080), decydujmy się na Lenovo B50-70 lub -80. Posiadają one również powłokę atyrefleksyjną, która zdecydowanie ułatwi nam pracę w przypadku lekkiego nasłonecznienia.

Za konfigurację wyposażoną z najlepszą kartę graficzną, a także procesor i3 zapłacimy około 1800 złotych. Chcąc skorzystać z możliwości układów serii i7 i dysków twardych o pojemności 1 TB, będziemy musieli jednak wydać około 600-700 złotych więcej. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej specyfikację, a także ceny, omawiany laptop jest niezwykle podobny do Lenovo G50, który również występuje na rynku w wielu konfiguracjach.

Oba urządzenia okażą się w zupełności wystarczające, by spełnić potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Pamiętać należy jednak o tym, aby dokładnie przeanalizować specyfikację wybranego przez nas laptopa. Tak duże zróżnicowanie sprzętowe może bowiem sprawić, że przypadkowo zakupimy coś, czego nie chcieliśmy. 

Inwestując w maszyny stolarskie, a w tym frezarki, z pewnością chcesz, aby Twój wybór był trafny. Jak więc wybrać najlepszy sprzęt? Konieczne jest uwzględnienie kilku istotnych parametrów technicznych oraz dopasowanie frezarki do specyfiki wykonywanych zadań – jak zrobić to właściwie?
Butle gazowe w zastosowaniach przemysłowych (na przykład do zasilania wózków widłowych) czy komunalnych (głównie jako paliwo do kuchenek gazowych) wybiera się często według kryterium ceny. I to może być spory błąd. Są przynajmniej trzy powody, dla których czasem warto do butli dopłacić.
Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.