Skip to main content

Gdzie naprawić wózek widłowy

wozek1

Wózki jezdniowe podnośnikowe, powszechnie nazywane wózkami widłowymi lub paletowymi, muszą być poddawane regularnym przeglądom. Przeglądem, konserwacją i naprawą wózków mogą zajmować się wyłącznie osoby posiadające uprawnienia konserwatora. Właściciel wózka może korzystać z usług konserwatora zatrudnionego przez warsztat serwisujący wózki widłowe.

 

Jak często dokonuje się przeglądów konserwacyjnych wózków widłowych

O tym, czy potrzebna jest wymiana części do wózków widłowych lub naprawa wózka decyduje konserwator podczas okresowego przeglądu. Zgodnie z „Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego” przeglądów konserwacyjnych wózków widłowych dokonuje się po każdym uruchomieniu w nowym miejscu pracy, a także raz na 30 lub raz na 60 dni. Częstotliwość przeglądów zależy od typu pojazdu. Co 30 dni należy dokonywać przeglądu: wózka jezdniowego z wysięgnikiem, wózka z wysięgnikiem i osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkami, a także podnośnikowego wózka z mechanicznym napędem podnoszenia, podestowego lub z siedziskiem dla obsługującego. Co 60 dni natomiast dokonuje się przeglądów wózka podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia, prowadzonego lub zdalnie sterowanego. Po każdym przeglądzie należy dokonywać wpisu do dziennika konserwacji.

Kto jest uprawniony do przeglądów i naprawy wózków widłowych

Do dokonywania przeglądów i konserwacji wózków widłowych uprawnione są osoby, które uzyskały uprawnienia do konserwacji wózków widłowych. Uprawnienia takie można uzyskać po przejściu szkolenia zorganizowanego według programu zatwierdzonego przez Urząd Dozoru Technicznego. Taka osoba może być zatrudniona w zakładzie pracy przez właściciela wózka. Konserwację można też przeprowadzić w specjalistycznym serwisie, zajmującym się konserwacją i naprawą wózków widłowych. Konserwacji i napraw, nawet drobnych, nie może dokonywać operator wózka widłowego, chyba że ma do tego odrębne uprawnienia.

 

Blisko milion złotych może ponieść jeden przedsiębiorca za wymianę serwerów, komputerów czy kosztów licencji oprogramowania.
Wynajem żurawia budowlanego jest kluczowym elementem wielu projektów budowlanych, zwłaszcza tych wymagających precyzyjnego podnoszenia ciężkich materiałów na znaczne wysokości.
Komory śrutownicze, nazywane również komorami śrutniczymi, są kluczowym elementem w procesach obróbki powierzchni. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy użytkownik może dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb produkcyjnych. Wybór konkretnego typu komory śrutownicze...
Zbiorniki ciśnieniowe to elementy kluczowe w wielu gałęziach przemysłu, odpowiedzialne za bezpieczne przechowywanie gazów oraz cieczy pod wysokim ciśnieniem.
Rosnące znaczenie efektywności energetycznej, minimalizacja kosztów energetycznych, a także stawianie na zrównoważony rozwój – właśnie to determinuje zmiany w przedsiębiorstwach, których efekt stanowi kompleksowa modernizacja oświetlenia.
Dobre oświetlenie w biurze, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń typu open space, czy gabinet dla jednej osoby, powinno być funkcjonalne, a także komfortowe dla użytkownika. Coraz częściej podczas projektu wybiera się rozwiązania wykorzystujące diody LED. Takie oświetlenie można dopasować ...
Firmy, które w Polsce inwestują w rozwój elektromobilności, w wielu obszarach napotykają na bariery. Jedną z nich jest dostępność i czas pozyskiwania przyłączy do sieci elektroenergetycznej. „Sześć lat czekaliśmy na przyłącze o mocy 1,4 MW. To powinno dziać się o wiele szybciej” - mówiła Katarzyn...